Prijateljska utakmica
TOK UTAKMICE / BiH - Crna Gora 0:0: Zmajevi nastavili niz bez pobjede
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u prijateljskom susretu protiv Crne Gore (0:0), a direktan tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.
02.06.2021. u 16:40

Zmajevi su u negativnom nizu, a posljednju pobjedu zabilježili su još u novembru 2019. godine.

Bit će zanimljivo vidjeti šta izabranici Ivayla Peteva mogu protiv Crne Gore bez Džeke, Pjanića, Kolašinca i Višće u sastavu.

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Todorović, Ćivić, Beširović, Hadžiahmetović, Krunić, Nalić, Demirović.

CRNA GORA: Dragojević, Tomašević, Simić, Martinović, Kosović, Vukčević, Savićević, Vešović, Novović, Bećiraj, Hakšabanović.

_________________________________________________________

Kraj utakmice na Grbavici, BiH - Crna Gora 0:0!

90. +2: Dobra prilika za Crnu Goru, Šehić brani.

90. minut: Tri minute sudijske nadoknade pokazao je Irfan Peljto.

89. minut: Menalo je izborio korner za našu slekciju. Upravo je Menalo i šutirao pored gola poslije ubačaja Hadžiahmetovića.

85. minut: Dobar centaršut Ćivića, Tomašević interveniše ispred Prevljaka.

84. minut: Menalo je zamijenio Nalića, a Danilović je ušao umjesto Ahmedhodžića.

83. minut: Žuti karton za Ahmedhodžića.

81. minut: Ivanović je zamijenio Hakšabanovića, koji je danas bio jedan od najboljih igrača u sastavu Crne Gore.

76. minut: Nova dvosutruka izmjena u sastavu Crnogoraca, Kosovića i Vešovića zamijenili su Raičković i Vučić.

75. minut: Slab šut Hadžiahmetovića blokira gostujuća odbrana.

71. minut: S dvije fantastične odbrane Šehić spašava Zmajeve poslije loših reakcija u našoj defanzivi.

68. minut: Ahmedhodžić je dobio iznio loptu, a u nastavku akcije crnogorska odbrana blokira šut Prevljaka.

66. minut: Veliku grešku Hadžiahmetovića ne kažnjava Hakšabanović koji je lobovao Šehića, ali je lopta otišla pored gola.

65. minut: Dragojević brani udarac Adija Nalića, koji je u dosadašnjem dijelu utakmice ostavio vrlo dobar utisak.

64. minut: Gazibegović i Prevljak umjesto Todorovića i Demirovića, koji danas nije mnogo toga pokazao.

63. minut: Dvostruka izmjena u redovima Crne Gore, Janković i Osmajić umjesto Jovovića i Savićevića.

61. minut: Hadžiahmetović je šutirao slabijom lijevom nogom, Dragojević je ukrotio njegov udarac bez problema.

60. minut: Ćivić dobar soloprodor završava nepreciznim udarcem. Bila je ovo prva ozbiljnija prilika naše reprezentacije u drugom dijelu.

56. minut: Šehić je ostao na zemlji poslije sudara sa Hadžikadunićem.

55. minut: Lopta je porzujala kroz peterac naše reprezentacije, srećom niko od Crnogoraca je nije uspio zakačiti.

54. minut: Damir Sadiković mijenja Dinu Beširovića.

53. minut: Rade Krunić je prvi igrač sa žuti kartonom u našoj selekciji.

46. minut: Prvi korner za Crnu Goru u drugom dijelu nije donio ništa gostima.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. BiH u identičnom sastavu koji je počeo susret, dok je Stefan Milošević zamijenio Fatosa Bećiraja u timu Crne Gore.

Kraj prvog poluvremena na Grbavici. U prvih 45 minuta prijateljskog susreta BiH - Crna Gora nije bilo golova.

45. minut: Irfan Peljto je pokazao da će se igra minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

44. minut: Finiš je prvog poluvremena susreta na stadionu Grbavica.

42. minut: Savićević je dobio prvi žut karton zbog oštrog starta nad Beširovićem.

39. minut: Velika greška naše odbrane, ipak Šehić brani šut Bećiraja u situaciji "jedan na jedan".

37. minut: Hadžikadunić centrašut Vešovića izbacuje u korner, četvrti za Crnu Goru. Šehić je fauliran nakon što su gosti izveli korner...

35. minut: Treći korner za Crnogorce, i njega će izvesti Hakšabanović. Ipak, ovoga puta se nisu odlučili na direktan centaršut.

34. minut: Šehić interveniše ispred Bećiraja.

33. minut: Loše izveden korner naše reprezentacije stvorio je priliku za goste...

32. minut: Odlična šansa za Zmajeve. Dragojević je kranjim naporom skinuo šut glavom Radeta Krunića poslije ubačaja Eldara Ćivića.

28. minut: Prvi korner za BiH. Golman Crne Gore bez problema hvata centaršut lijevog beka naše reprezentacije.

26. minut: Sjajna prilika za Zmajeve. Nalić se poslije lijepe akcije našeg tima našao u odličnoj situaciji, ali je šutirao pored gola.

25. minut: Prema viđenim prilikama u dosadašnjem dijelu utakmice Crnogorci su do sada bolji tim na terenu stadiona Grbavica.

23. minut: Odlična prilika za goste, Bećiraj poslije ubačaja Vukčevića šutira pored gola.

21. minut: Hakšabanović šutira neprecizno sa nekih 20ak metara.

20. minut: Nalić i Krunić nisu uspjeli na drugoj stativi stići prilično dobar centaršut Ćivića.

18. minut: Dobru akciju našeg tima Nalić nije uspio oplemeniti završnim udarcem, prethodno je imao dobar solo prodor na malom prostoru.

14. minut: Dragojević hvata centaršut Hadžiahmetovića.

11. minut: Prečka spašava našu selekciju poslije novog opasnog centaršuta Hakšabanovića, ponovo je šutirao Tomašević.

11. minut: Drugi korner za Crnu Goru na današnjem meču.

8. minut: Tomašević šutira glavom preko gola poslije opasnog centaršuta Hakšabanovića.

6. minut: Prvi korner na utakmici izvesti će Crnogorci. Dobra reakcija naše odbrane otklonila je bilu kakvu prijetnju po gol Ibrahima Šehića koji danas nosi kapitensku traku.

4. minut: Todorović šutira visoko preko gola, nakon što je prethodno odbrana gostiju izblokirala udarac Nalića.

3. minut: Kratak prekid kod se ukazala medicinska pomoć dvojici crnogorskih reprezentativaca.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici, prvi s centra su krenuli reprezentativci naše zemlje.

17:56 - Trenutno na stadionu Grbavica svira himna naše domovine.

17:55 - U toku je intoniranje himne gostiju iz Crne Gore.

17:54 - Fudbaleri Crne Gore izlaze na teren stadiona Grbavica, a za njima i reprezentativci naše zemlje.

17:53 - Predsjednik FS Crne Gore Dejan Savićević iz svečane lože pratit će utakmicu BiH - Crna Gora.

17:51 - Uvjeti na stadionu Grbavica idealni su za igru, a i travnjak izgleda fantastično.

17:33 - 562 dana prošla su od posljednje pobjede Zmajeva, i to one od 3:0 u gostima kod Lihtenštajna.

17:03 - Posljednji prijateljski duel između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Crne Gore koji je odigran 2018. godine na Bilinom polju završen je bez pobjednika, ali i bez golova. U tom susret od dresa Zmajeva zvanično su se oprostili Emir Spahić, Zvjezdan Misimović i Vedad Ibišević.

17:00 - Jovičić i Nalić će danas upisati prve minute u dresu Zmajeva, dok je Beširović boje naše selekcije branio na "američkoj turneji" još 2018. godine.

16:54 - Pravdu da današnjem susretu dijelit će srbijanski arbitar Novak Simović, asistirat će mu zemljaci Nemanja Petrović i Nikola Đorović, dok će ulogu četvrtog sudije obavljati najbolji bh. arbitar Irfan Peljto.

16:40 - Selektori dva tima, Ivaylo Petev i Miodrag Radulović, već su odredili početne sastave, a zanimljivo da je Petev odlučio od prve minute dati priliku i nekim debitantima.