Kvalifikacije za LP
TOK UTAKMICE / Borac - Cluj 2:1 (3:4) / Prvak BiH evropski put nastavlja u Konferencijskoj ligi
Fudbaleri Borca poraženi su s ukupnih 4:3 u dvomeču sa rumunskim Clujom, iako je bh. prvak u revanšu prvog pretkola Lige prvaka trijumfovao s 2:1. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.
13.07.2021. u 18:53

Kraj! Borac nije uspio izboriti plasman u drugo pretkolo Lige prvaka! Svoj evropski put Banjalučani nastavljaju u drugom pretkolu Konferencijske lige, gdje ih čeka Linfield iz Sjeverne Irske.

120. minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

120. minut: Vušurović je izborio korner. Četiri minute sudijske nadoknade.

118. minut: GOOOOL! Chipciu pogađa za 2:1! Ćetković nije imao nikakve šanse!

117. minut: Stojan Vranješ ima problema sa grčevima, ukazuje mu se medicinska pomoć.

114. minut: Dobro proigravanje Vušurovića, ali Živković je bio u nedozvoljenoj poziciji.

112. minut: Mnogo sreće ima Borac, Camora pogađa stativu.

111. minut: Lopta uglavnom u posjedu rumunskog prvaka.

106. minut: Počeo je drugi produžetak. Ne bude li golova o putniku u 2. pretkolo Lige prvaka odlučivat će penali.

Kraj prvog produžetka!

105. minut: Finiš je prvog produžetka.

104. minut: Amara Begića mijenja Dejan Meleg.

103. minut: Chipciu šutira pored gola poslije drugog vezanog kornera Cluja.

99. minut: Živković je zamijenio Moraitisa, strijelca durgog gola, a Ćorić je novi igrač sa žutim kartonom.

96. minut: Chipciu je dobio žuti karton.

94. minut: Mladi Ćetković pokušaj Deaca skreće u korner.

91. minut: Dobra prilika za Debeljuha, odbrana Banjalučana je dobro reagovala... Hrvatski napadač je protestovao, tražio je korner.

91. minut: Počeo je prvi produžetak, prvi s centra krenuli su gosti.

Kraj utakmice na Gradskom stadionu u Banjoj Luci! Slijede produžeci! Da se nedavno nisu promijenila pravila gola u gostima, Borac bi već sada slavio plasman u 2. pretkolo Lige prvaka.

90. +3: Goranu Zakariću se ukazuje medicinska pomoć.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

88. minut: U prvom duelu Molls dobija žuti karton.

88. minut: Donald Molls mijenja povrijeđenog Marka Jovanovića.

87. minut: Velika šansa za goste, no Bouhenna je loše šutirao...

86. minut: Pritisak Cluja u posljednjih nekoliko minuta, drugi korner na utakmici za Rumune.

80. minut: Debeljuh i Petrila umjesto Omranija i Paun-Alexandrua u sastavu Cluja.

74. minut: Umjesto Milojevića na terenu je Aleksandar Subić.

73. minut: Chipciu šutira preko gola Borca.

64. minut: GOOOOOL! Moraitis je pogodio i izjednačio ukupan rezultat na 3:3! Vušurović je asistirao.

Pogodak Borca za 2:0 pogledajte na ovom linku.

63. minut: Žuti karton za Omranija...

61. minut: Borcu sada treba još jedan pogodak kako bi izjednačio ukupan rezultat.

60. minut: GOOOOOL! Ovoga puta kapiten Borca je siguran! Vranješ je pogodio glavom skoro za mjesta odakle se izvodi penal.

Vodeći pogodak Borca pogledajte na ovom linku.

59. minut: Stojan Vranješ šutira pored gola.

56. minut: Ćetković brani zicer gostima, koji u nastavku pogađaju, ali ponovo iz nedozvoljene pozicije.

52. minut: Medicinska pomoć ukazivala se Omraniju.

45. minut: Počelo je drugo poluvrijeme... Paun je odmah zaprijetio Borcu, ali je šutirao preko gola.

Kraj prvog poluvremena u Banjolj Luci. Bez golova, ali i bez pravih prilika.

45. minut: Dvije minute sudijske nadoknade.

41. minut. Prvi udarac u okvir gola na utakmici. Ćetković brani šut Pauna.

40. minut: Dobra pozicija za dobrog šutera, udaljenost od gola nekih 18 metara.

39. minut: Slobodan udarac za Cluj i žuti karton za Dujakovića. Dobra prilika za goste...

39. minut: Finiš je prvog poluvremena, prave, velike prilike još nisu viđene.

28. minut: Treći korner za bh. prvaka na današnjem meču.

27. minut: Begić je izborio korner za Borac.

24. minut: Vojnović šutira pored gola...

22. minut: Sudijski time-out nakon što je Paun prethodno šutirao pored gola Borca.

17. minut: Dobra prilika za Cluj, dvojica fudbalera zakasnili su na prizemni centaršut sa lijeve strane.

13. minut: Zatresla se mreža Banjalučana, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

12. minut: Ćorić pogađa mrežu Cluja, ali s vanjske strane.

11. minut: Bouhenna je prvi fudbaler Cluja sa javnom opomenom poslije starta nad Moraitisom.

9. minut: Oštar start Ćosića nad Omranije, švicarski sudija mu je pokazao žuti karton.

7. minut: Skraćeni korner za Cluj, no odbrana Borca dobro je intervenisala.

5. minut: Moraitis je pokušao, no njegov šut je otišao daleko pored lijeve stative gostiju iz Rumunije.

2. minut: Fudbaleri Borca večeras u novoj garnituri domaćih dresova za novu sezonu, u tradicionalnoj crveno-plavoj kombinaciji. Cluj u bijelim dresovima.

1. minut: Počeo je susret, prvi s centra su krenuli fudbaleri prvaka Rumunije.

19:58 - Fudbaleri Borca i Cluja predvođeni švicarskim sudijom Ursom Schnyderom izlaze na teren Gradskog stadiona u Banjoj Luci.

19:37 - U slučaju eliminacije iz kvalifikacija za Ligu prvaka prvak Bosne i Hercegovine će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrat protiv poraženog iz meča između Žalgirisa (Litvanija) i Linfielda (Sjeverna Irska).

18:52 - Treneri dva tima odredili su početne sastave.

BORAC: Ćetković, Dujaković, Milojević, Jovanović, Ćosić, Vojnović, Begić, Ćorić, Vranješ, Zakarić, Moraitis.

CLUJ: Arlauskis, Cestor, Bouhenna, Camora, Menaa, Deac, Rodriguez, Sigurjonsson, Costache, Omrani, Paun.