Liga prvaka
TOK UTAKMICE / Liverpool - Real Madrid 0:1
Fudbaleri Real Madrida osvojili su UEFA Ligu prvaka.
28.05.2022. u 20:36

U večerašnjem finalu u Parizu Real Madrid je savladao Liverpool sa 1:0 golom Viniciusa u 59. minuti i došao je do svog 14. naslova najboljeg tima Evrope.

Tekstualni prijenos utakmice pratili ste putem portala Faktor.ba

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kraj susreta. Real Madrid je 14. put postao prvak Evrope.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

87. minut: Finiš susreta u Parizu. Real Madrid sve bliži 14. tituli prvaka Evrope.

82. minut: Salah šutira, međutim nova velika odbrana sjajnog Belgijanca na golu Real Madrida.

80. minut: Još jedan odličan napad Redsa, međutim Courtouis još jednom sjajno brani.

79. minut: Carvajal blokira šut Firmina.

77. minut: Liverpool napada. Redsi što prije žele stići do pogotka koji ih vodi u produžetke.

69. minut: Salah ponovo šutira, ali sjajni Belgijanac još jednom na visini zadatka. Courtois se pretvara u heroja Real Madrida.

64. minut: Salah šutira, međutim Courtois ponovo brani.

62. minut: Prvi žuti karton na susretu, Fabinho požutio.

59. minut: GOOOOOLLLLL. Vinicius pogađa za vodstvo Real Madrida.

54. minut: Redsi vrše pritisak na polovini Real Madrida, međutim nema promjene rezultata.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut: Tri minute sudijske nadoknade.

45. minut: Ostaje 0:0.

45. minut: VAR pregledava situaciju kod ovog gola.

43. minut: Benzema postiže pogodak, međutim on je poništen jer se Francuz našao u ofsajd poziciji.

36. minut: Liverpool je puno bolji rival u dosadašnjem toku susreta.

35. minut: Salah šutira, ali golman Reala brani bez problema.

30. minut: Pola sata igre u Parizu. Real još uvijek bez šuta na gol Liverpoola.

21. minut: Liverpool je mogao do vodstva. Mane je uputio šut, međutim fenomenalni Courtois odbranio, lopta se nakon toga odbila u stativu. Redsi su bolji u dosadašnjem toku meča.

16. minut: Prva prilika na meču. Salah šutira ali golman Courtois na visini zadatka.

15. minut: Redsi rade Kraljevina velike probleme na sredini terena.

10. minuta: Čekamo prvu pravu priliku na večerašnjem susretu.

8. minut: Real vrši pritisak na gol Alissona.

6. minut: Posljednje dvije minute igra se na polovini Liverpoola.

3. minut: Liverpool je krenuo aktivnije u utakmicu, pritisak Redsa.

1. minut: Počeo je susret u Parizu poslije 36 minuta kašnjenja.

21:33 sati: U toku je intoniranje himne Lige prvaka.

21:31 sati: Igrači oba tima izlaze na teren. Susret bi trebao početi za pet minuta.

21:22 sati: Počinje ceremonija otvaranja finala Lige prvaka.

21:17 sati: Utakmica neće početi ni u 21:30, već šest minuta kasnije, javljaju organizatori.

21:14 sati: Igrači su ponovo izašli na zagrijavanje, još uvijek su velike gužve ispred ulaza na stadion.

21:12 sati: Na snimkama koje su se pojavile na Twitteru vidi se haos na ulazu na stadion u Parizu.

21:07 sati: Susret je odgođen za dodatnih 15 minuta. Utakmica bi trebala početi u 21:30 sati.

21:04 sati: Kako javljaju engleski novinari s lica mjesta, policija je protiv navijača ispred jednog zatvorenog ulaza koristila suzavac. Ulaz je bio zatvoren, a navijači su pokušali kroz njega ući.

20:56 sati: Igrači još uvijek ne izlaze na teren, a nije počela ni ceremonija prije utakmice.

20:48 sati: Početak utakmice kasnit će 15 minuta zbog haosa ispred Stade de Francea. Hiljade navijača Liverpoola ne mogu ući na stadion zbog golemih gužvi. Engleski novinari javljaju da je situacija dramatična.

20:40 sati: Glavni arbitar ovog susreta je Francuz Clement Turpin.

20:36 sati: Britanski mediji javljaju da navijači Redsa kasne na utakmicu zbog loše organizacije. Stvorio se golemi red ispred ulaza na kojem su navodno otvorena samo jedna vrata.

20:35 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos finala Lige prvaka između Liverpoola i Real Madrida.