PLBiH, 10. kolo
TOK UTAKMICE/ Sarajevo - Željezničar 3:0
Tri utakmice 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su danas, a svakako da je najviše pažnje privukao derbi na Koševu.
08.10.2023. u 14:45

Program je počeo u 15 sati kada je GOŠK u Gabeli ugostio Borac.

Od 18 sati na Pecari su igrali Široki Brijeg i Igman, a zavjese na nedjeljni program spustili su Sarajevo i Željezničar na Koševu.

Tekstualne prijenose utakmica 10. kola Premijer lige BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

GOŠK: Vasilj, Čoko, Šuta, Skorup, Nižić, Musulin, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić, Gogić.

BORAC: Mijatović, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Herera, Lukić, Krvžić, Terzić, Šušić, Nišić, Hrelja.

Sarajevo: Šahinović, Oliveira, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Ziljkić i Mustafić.

Željezničar: Muftić, Krpić, Mekić, Cocalić, Štilić, Biber, Drina, Allyson, Galić, Amoah i Jašarević.

_______________

90. minut: Kraj na Koševu, zaslužena pobjeda Bordo tima.

90. minut: GOOOOLLLLLLL! Čataković pogađa za 3:0.

90. minut: Osam minuta sudijske nadoknade.

89. minut: Golman Želje sada zaustavlja i Čatakovića, koji je bio u stopostotnoj prilici.

87. minut: Kyeremeh je izbjegao ofsajd zamku, ali Muftić brani njegov pokušaj.

79. minut: Sada konačno smislena akcija Želje. Jašarević je upslio Mekića, ali lopta ide pored gola.

77. minut: Sarajevo je sve bliže pobjedi, željo nema ideje kako da ugrozi rivala.

72. minut: Sada je opasno pred golom Sarajeva. Al-Jaber je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

66. minut: Na Koševu se ori "Palestina".

65. minut: Dim se razišao, nastavljen je meč na Koševu.

62. minut: Opet prekid na Koševu zbog bakljade.

53. minut: Velika prilika za Bordo tim, ali je udarac Avramovskog izblokiran.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, igrači i Nermin Bašić, trener Želje, imaju nešto za prigovoriti sudiji Milošu Gigoviću.

45. minut: GOOOOOOOLLLL! Sarajevo vodi 2:0, sada je strijelac Renan Oliveira. Hasić je ubacio sa desne strane, lopta se odbila od Cocalića i došla na nogu Brazilcu koji je majstorski pogodio za novo slavlje na Koševu.

44. minut: Cocalić nakon kornera šutira glavom, ali pravo u Šahinovića.

41. minut: Mustafić iz slobodnjaka šutira visoko preko gola.

35. minut: Pokušao je Julardžija atraktivno, ali lopta ide visoko preko gola.

29. minut: Prekid traje već dvije minute. Horde zla su bakljadom proslavili pogodak, a Gigović je prekinuo meč dok se dim ne raziđe.

26. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi, Hasić je strijelac. Oliveira je centrirao sa lijeve strane, Hasić šutirao glavom. Muftić je odbranio prvi pokušaj, ali se lopta odbila na nogu Hasiću koji pogađa za 1:0. Koševo je "eksplodiralo".

25. minut: Prvi žuti karton, Gigović je opomenuo Mekića.

25. minut: Hasić je zatresao mrežu, ali sa spoljne strane.

17. minut: Avramovski šutira u padu, ali opet brani Muftić.

12. minut: Sada je pokušao i Mustafić, no i njegov pokušaj zaustavlja golman Želje.

11. minut: Prijeti sada i Željo. Galić je ubacio ali Đuričković izbacuje u korner. Ubacio je Štilić, a Jašarević glavom šutira preko gola.

10. minut: Hasić je pokušao sa distance, ali je Muftić bez problema zaustavio njegov pokušaj.

5. minut: Opasno je bilo pred golom Želje. Ubacio je Oliveira sa desne strane, ali Galić pravovremeno reaguje i otklanja opasnost ispred Muftića.

1. minut: Problemi za trenera Sarajeva pred start derbija. Zbog povrede je iz prve postave "ispao" Aničić, a starter je Soldo.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

20:27 sati: Sarajevo igra u bordo, a Željo u bijelim dresovima.

20:27 sati: Utakmicu sudi Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške.

20:03 sati: Čini se da je sve spremno za spektakl na Koševu. Poznati su i sastavi (pročitajte OVDJE), a treneri nisu mnogo eksperimentisali.

90. minut: Završen je meč na Pecari, pobjeda domaćih 2:0. Selimo na Koševo, gdje nas od 20.30 sati očekuje najveća utakmkica bh. fudbala.

90. minut: GOOOOOLLLLLL! Chinedu je sa bijele tačke pogodio za 2:0.

88. minut: Penal za Široki Brijeg!

75. minut: Sada Hamzić otklanja opasnost ispred gola Igmana.

58. minut: Dobra prilika za goste, ali udarac Ramića brani Bender.

56. minut: Bešagić topovski šutira, no Bender "vadi" loptu ispod prečke.

40. minut: Požutio je Edis Mulalić, trener gostiju, zbog konstantnog dobacivanja dobacivanja pomoćnom sudiji.

35. minut: GOOOOOLLLLLLL! Široki Brijeg vodi. Luka Mamić je strijelac.

30. minut: Velika prilika za goste, ali Bender brani pokušaj Bodula.

17. minut: Bilježimo prvi pokušaj u okvir gola Širokog Brijega. Hebibović je šutirao, Bender brani.

16. minut: Prva trećina prvog poluvremena je iza nas, bez većih uzbuđenja. Gosti su se oslobodili pritiska i sada se igra većinom na sredini terena.

1. minut: Počeo je meč na Pecari.

90. minut: Završen je meč u Gabeli. Borac je slavio sa 3:0. Od 18 sati ćemo pratiti meč Široki Brijeg - Igman, a na klupi gostiju debitovat će novi trener Edis Mulalić.

89. minut: Stopostotna prilika za Borac, ali Vasilj zaustavlja pokušaj Blagaića.

62. minut: Skorup je pokušao iz slobodnjaka, golman Borca efektnom paradom izbija loptu u korner.

55. minut: Mijatović još jednom dobro brani. Mandić je gađao bliži ugao, ali crnogorski golman bio je na visini zadatka.

52. minut: GOOOOOOLLLLLL! Borac postiže i treći gol, strijelac je Lukić.

45. minut: Pred početak drugog poluvremena Arena Sport TV je prikazala sporni detalj iz 36. minute. I komentator je priznao da je kontakt bio, ali je kazao kako sudije nije odlučio da pokaže na bijelu tačku.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Gabeli.

41. minut: Pokušao je Skorup iz slobodnjaka, ali se Mijatović nije dao iznenaditi.

36. minut: Pao je Nižić u kaznenom prostoru Borca, a sudija Musić pokazao mu je žuti karton zbog simuliranja. Zanimljivo, Arena Sport TV nije vratila usporeni snimak...

19. minut: GOOOOOLLLLLLL! Banjalučani su uduplali prednost, Jurilj je sada pogodio. Odbrana domaćih je opet spavala, a Jurilj je glavom pogodio za 0:2.

16. minut: Još jedna dobra prilika za GOŠK, ali Gogić slabo reaguje na ubacivanje Čoka.

12. minut: GOOOOOLLLLLLL! Borac vodi. Herera je ubacio sa lijeve strane, a Grahovac glavom pogodio za slavlje gostiju.

5. minut: Opet prijete domaći. Nakon kornera pokušao je Gogić, ali je glavom šutirao preko gola.

1. minut: Stopostotna prilika za GOŠK, ali Mijatović brani udarac Mihaljevića i spašava Borac.

1. minut: Uz kašnjenje od nepune dvije minute, počeo je meč u Gabeli.

14:45 sati: Banjalučani su u seriji od sedam uzastopnih pobjeda i ovu seriju pokušat će nastaviti i u Gabeli.

14.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 10. kola Premijer lige BiH.