PLBiH
TOK UTAKMICE / Sloga - Borac 2:2
Fudbaleri banjalučkog Borca novu premijerligašku sezonu otvorili su večeras utakmicom protiv dobojske Sloge.
18.07.2022. u 19:45

Nakon neuspjeha u Konferencijskoj ligi i eliminacije od ekipe B36 sa Farskih Ostoka, ekipa trenera Nenada Lalatovića tražila je pobjedu kojom bi donekle vratili sampouzdanje. Međutim, ostali su bez cijelog plijena.

Meč se igrao na stadionu Dr. Milan Jelić u Modriči, a glavni sudija bio je Frano Jelić iz Širokog Brijega.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

90. minut: Završen je meč u Modriči - 2:2.

90. minut: Pokušava i Piščević, ali opet brani Đulčić.

90. minut: Đulčić sada zaustavlja pokušaj Begića.

90. minut: Igrat će se 7. minuta sudijske nadoknade.

88. minut: Pokušao je sada Spremo, ali Đulčić brani.

82. minut: Napada Borac, ali gosti ne mogu do trećeg gola.

72. minut: Meleg hvata volej, ali brani golman Sloge.

62. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Milaković pogađa za 2:2. Domaći su za 120 sekundi uspjeli izjednačiti rezultat.

60. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Uglješa Stevanović postiže historijski gol za Slogu, sada je 1:2.

58. minut: Oslobodila se Sloga pritiska, imala je neliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, a sa stadiona Dr. Milan Jelić se čuje skandiranje "Srbija - Kosovo". Pitanje je samo kakve veze imaju Srbija i Kosovo sa premijerligaškom utakmicom? Bruka i sramota!

45. minut: Završeno prvo poluvrijeme, Borac ima dva gola prednosti.

45. minut: Mrkaić pogađa stativu, korner je za Borac.

37. minut: Sada je opet Meleg u prilici, ali je šutirao pored gola.

29. minut: Sada prilika za domaće, ali Popara iz dobre pozicije šutira preko gola.

25. minut: Prva izmjena kod domaćih. Zbog povrede je teren napustio Bilal, a u igri je Popara.

16. minut: GOOOOLLLLLLLLLL! Majstorija Melega za 0:2. Veznjak Borca pogodio je iz slobodnjaka.

10. minut: Nastavljaju Banjalučani sa napadima, sada je izblokiran udarac Melega.

5. minut: GOOOOLLLLLLLLLL! Borac vodi golom Vojnovića. Golman Dobojlija se poigravao i bespotrebno izbio loptu u korner, nakon kojeg su gosti poveli.

1. minut: Počeo je meč u Modriči.

19:52 sati: S druge strane za Borac će od prve minute zaigrati: Ćetković, Begić, Mrkaić, Vojnović, Andrić, Spremo, Meleg, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević.

19:51 sati: Sloga će nastupiti u sastavu: Đulčić, Dadić, Hasanbegović, Đorić, Stevanović, Milaković, Čolić, Starčević, Bilal, Stapić i Ristić.

19:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Sloga - Borac.