PLBiH, 2. kolo
TOK UTAKMICE / Velež - GOŠK 0:0
Fudbaleri Veleža i GOŠK-a odigrali su meč 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.08.2023. u 20:45

Rođeni su prošle sedmice ne istom stadionu deklasirali Zvijezdu 09 (5:0), a večeras su ostali bez trijumfa.

FK VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Anđušić, Mlinarić, Šikalo, Džafić, Šturm, Vehabović, Mahmić, Krajnc.

NK GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukič, Bradara, Musulin, Šero, Radenović, Mandić, Gogić.

Tekstualni prijenos utakmice Velež - GOŠK mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

90. minut: Kraj u Mostaru! Velež - GOŠK 0:0!

92. minut: Bobić brani penal Haskiću!

91. minut: Penal za Velež!

90. minut: Igrat će se šest minuta nadoknade.

73. minut: Najbolja prilika za Velež. Anđušić je pokušao atraktivno petom, lopta je došla do Haskića, koji iz dobre pozicije šutira visoko preko gola.

62. minut: Šturm je pokušao iznenaditi Bobića, ali golman GOŠK-a je uspio loptu izbaciti u korner.

51. minut: I na otvaranju drugog dijela prvi prijete domaći. Bobić brani udarac Haskića.

45. minut: Kraj prvog poluvremena u Mostaru.

45. minut: Opet prijeti Velež poslije prekida, ali ponovo nisu uspjeli pogoditi okvir gola.

32. minut: Na drugoj strani Mahmić je bio sam nakon ubačaja Džafića, ali je šutirao pored gola.

29. minut: Spektakularna odbrana Hadžikića! Šero je pokušao lobovati golmana Veleža, a on krajnjim naporom spašava svoj gol.

25. minut: Sada je pokušao i Krajnc, ali Bobić izbija loptu u korner. U nastavku akcije Šikalo glavom šutira preko gola.

19. minut: Vehabović iz slobodnjaka pogađa živi zid.

15. minut: Sada je Džafić iz idealne pozicije loše šutirao glavom.

8. minut: Šikalo glavom nakon prekida šutira pored gola.

4. minut: Pao je Džafić u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija Musić je pokazao da nema penala.

1. minut: Počeo je meč Velež - GOŠK.

20:54 sati: Tribine stadiona Rođeni dobro su popunjene, Velež će iamti veliku podršku.

20.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Velež - GOŠK.