TOK UTAKMICE / Velež - Rudar 0:2 / Prijedorčani iznenadili u Vrapčićima, prva pobjeda novajlije
Fudbaleri prijedorskog Rudara večeras u meču trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine s 2:0 savladali Velež u Vrapčićima. Direktan tekstualni prijenos ovog susreta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
02.08.2021. u 19:10

Skoro pa očekivano Feđa Dudić je odlučio izmiješati "karte", pa je večeras odlučio na teren poslati sljedeći sastav: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Georgijević, Brandao, Osmić, Vehabović, Dejanović.

Na klupi su ostali: Bogdanović, Zubanović, Cvijanović, Anđušić, Ovčina, ferreyra, Hasanović, Zajmnović i Radovac.

Za Rudar će igrati: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Amoah, Zekanović, Jakupović, Redžić.

Rezerve Prijedorčana večeras su: Topolović, Halilović, Sadiku, Bilbija, Danilović, Gavranović, Sajak, Marić i Smajić.

Pravdu na utakmici u Vrapčićima dijelit će najbolji bh. sudija Irfan Peljto.
________________________

Kraj utakmice u Vrapčićima. Rudar je upisao prvu ovosezonsku pobjedu. Prijedorčani su slavili s 2:0.

90.+2: Dobar solo-prodor Zajmovića, ipak lopta završava u rukama Šćekića.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

90. minut: Dojčinović je dobro šutirao, lopta je prozujala pored desne stative Veležovog gola.

88. minut: Dobar pokušaj Zekanovića, gosti su umalo postigli i treći pogodak večeras.

84. minut: Susret ulazi u sami finiš...

79. minut: Brandao iz dobre pozicije šutira preko gola nakon proigravanja Zajmovića.

74. minut: Prva izmjena u redovima gostiju. Ilija Danilović umjesto Nikole Mandića.

70. minut: Posljednja izmjena Dudića večeras. Zaimović je zamijenio Gregorijevića.

69. minut: Mandić je bio u dobroj prilici poslije ubacivanja Zekanovića, no strijelac prvog gola za Rudar loptu šalje preko gola.

67. minut: Dvije dobre intervencije Šćekića... Prvo je odbranio pokušaj Hasanovića, a zatim i Gregorijevića.

65. minut: Santos je probio po desnoj strani odbrane Veleža, ali je bio sebičan. Kačavenda je zaustavio njegov šut.

61. minut: Još jedna greška Kačavende. Slična situacija kao s početka utakmice, no ovoga je puta imao više sreće pa mu se lopta poslije kontakta s nogom Amoaha odbila u ruke.

58. minut: Nova dvostruka izmjena u redovima Veleža. Ovčina i Anđušić umjesto Ćosića i Pršeša.

55. minut: Dalekometni pokušaj Zeljkovića, Šćekić je loptu skrenuo u korner, koji nije ponudio ništa korisno za domaći sastav.

52. minut: Pritisak Veleža primorao Šćekića na grešku... Ipak, ne onako krupnu kao njegovog kolege iz druge minute utakmice, kada je Rudar poveo s 1:0.

51. minut: Rudar je izveo četvrti korner na večerašnjem meču, no sve je prošlo bez veće opasnosti za Kačavendu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Cvijanović i Hasanović su zamijenili Dejanovića i Vehabovića.

Kraj prvog poluvremena! Gosti iz Prijedora poslije prvih 45 minuta vode s 2:0.

45. minut: Irfan Peljto odlučio je prvo poluvrijeme produžiti za još tri minute.

40. minut: Drugi žuti karton za Osmića, Velež će cijelo drugo poluvrijeme igrati s deset igrača.

39. minut: Velika šansa za Velež, Dejanović je šutirao, no lopta je završila u korneru. Bila je ovo najbolja situacija za ekipu Feđe Dudića u dosadašnjem dijelu susreta.

37. minut: Lopta je u rukama Šćekića poslije centaršuta Radovića. Još bez prave opasnosti za gol gostujućeg tima.

29. minut: GOOOOL! Amoah je udvostručio prednost gostiju. Mandić mu je asistirao nakon što se prethodno poigrao s obranom Rođenih.

27. minut: Šćekić sigurno interveniše poslije (centar)šuta Brandaa.

21. minut: Velež bez prave prilike u uvodnih 20 minuta utakmice.

15. minut: Zekanović iz slobodnjak šutira preko gola Veleža.

13. minut: Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Osmić.

9. minut: Mandić je bio u dobroj prilici poslije solo-akcije, Kačavenda je ovog puta odbranio i loptu skrenuo u korner.

8. minut: Prvi korner za goste na utakmici.

2. minut: GOOOOL! Šok za Rođene, Mandić je pogodio za vodstvo gostiju. Pogotku gostiju prethodila je velika greška golmana Veleža Luke Kačavede.

1. minut: Počeo je susret u Vrapčićima. Prvi s centra su krenuli gosti iz Prijedora.

19:33 - U posljednjem meču koji su dvije ekipe odigrale u Vrapčićima (7. novembar 2015. godine) nije bilo golova.

19:15 - Posljednji susret dva tima u PLBiH odigrali su u maju 2016. godine. Tada je tim iz Prijedora na domaćem terenu slavio s 2:0.