TOK UTAKMICE / Željezničar - Radnik 1:1
Utakmicom između Željezničara i Radnika, koja se igrana večeras na Grbavici kompletirano je 31. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
16.05.2022. u 18:45

Za domaći tim ovaj meč nema nikakav rezultatski značaj, osim što boljeg plasmana na tabeli, dok su gosti bili pod imperativom pobjede, ukoliko žele zadržati i teoretske šanse da mogu osigurati opstanak.

Bijeljinci su za opstanak morali pobijediti sve tri meča do kraja sezone, a da Posušje upiše tri poraza. U tom slučaju imali bi isti broj bodova, ali bi Radnik bio bolji plasiran zbog boljeg međusobnog skora...

Željezničar se u duelu protiv Radnika oprostio od legendarnog Ivice Osima, koji je preminuo 1. maja, a sahranjen je u subotu u Aleji velikana na Barama.

Tekstualni prijenos meča sa Grbavice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

90. minut: Kraj na Grbavici - 1:1.

90. minut: Batar je srušio Beću koji je išao sam na golmana, a sudija Bojo pokazao mu je crveni karton.

90. minut: Fatai je istrčao kontru, uposlio Vučenovića koji mlako šutira glavom.

80. minut: GOOOOOLLLLLLL! Haris Handžić pogađa za 1:1.

70. minut: Velika prilika za Želju. Vučenović je bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je Hodžić odbranio njegov pokušaj.

59. minut: Kombinovali su Plavi na vrhu šesnaesterca, šutirao je Mekić, ali golman Radnika brani njegov udarac.

47. minut: Hodžić prijeti na startu drugog dijela, ali glavom šutira pored gola.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Željo vodi golom Subašića.

43. minut: Opet je golman Hodžić uspješniji od napadača Hodžića, ostaje 1:0.

41. minut: Još jedna prilika za Plave. Hodžić je bio u mat poziciji, ali njegov prezimenjak na golu Radnika spašava svoj gol.

39. minut: Željo je mogao i do drugog gola, šutirao je Kosorić glavom, ali Batar blokira njegov udarac na gol-liniji.

11. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Sedad Subašić pogađa za vodstvo Željezničara.

10. minut: Grbavicom odjekuje Ivica Osim.

5. minut: Spektakularnom koreografijom na sve četiri tribine navijači su još jednom odali počast legendarnom Ivici Osimu.

19:21 sati: Počeo je meč na Grbavici.

19:20 sati: Prije početka meča minutom šutnje odata je počast legendarnom Švabi sa Grbavice.

19:15 sati: Stadion Grbavicu nadlijeće avion koji nosi poruku u čast legendarnom Ivici Osimu, a na kojoj piše "Legende žive u srcima. Ivica Osim 1941-2022".

18:55 sati: Stigao je i Mehmed Baždarević, nekedašnji prvotimac Željezničara i bivši selektor BiH.

18:52 sati: Na Grbavici nema glasne muzika, a u pozadini svira Valcer.

18.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Željezničar - Radnik.