Liga prvaka
TOK UTAKMICE / Zrinjski - Sheriff 0:0
Fudbaleri Zrinjskog odigrali su bez pogodaka (0:0) protiv Sheriffa u prvom meču prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.
06.07.2022. u 19:35

U skromnoj fudbalskoj predstavi Pod Bijelim Brijegom koja je odigrana pred šest hiljada navijača nismo vidjeli ni jedan šut u okvir gola.

Tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - Sheriff pratili ste na portalu Faktor.ba.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kraj utakmice u Mostaru.

98. minut: Na večerašnjem meč nismo vidjeli niti jedan šut u okvir gola.

90. minut: Igrat će se čak devet minuta sudijske nadoknade.

90. minut: Malekinušić ulazi u igru umjesto Tičinovića.

87. minut: Oštar start nad Bilbijom, požutio Kyabau.

82. minut: Prva prava prilika na meču za Sheriff. Badalo šutira pored gola.

71. minut: Trostruka izmjena u redovima Zrinjskog: Mandić ulazi umjesto Jukića, Zlomislić umjesto Savića, Memija umjesto Bekića.

69. minut: Žuti karton za Radeljića.

58. minut: Najbolja šansa za Zrinjski. Jukić šutira ali lopta odlazi pokraj lijeve stative Moldavaca.

51. minut: Bilbija šutira iz slobodnog udarca, lopta odlazi pored gola Sheriffa.

50. minut: Žuti karton za Yansanea.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Kamenar na terenu umjesto Sučića.

Kraj prvog dijela u Mostaru.

42. minut: Finiš prvog poluvremena, i dalje je 0:0.

30. minut: Prošlo je pola sata igre u Mostaru, za sada bez većih uzbuđenja na terenu.

20. minut: Moldavci do sada bez udarca na gol Zrinjskog.

16. minut: Udarac Tičinovića odlazi daleko od gola Sheriffa.

14. minut: Žuti karton za Savića zbog oštrog štarta nad Badoloom.

9. minut: Bilbija pravi faul nad golmanom moldavske ekipe. Bez većih uzbuđenja do sada.

2. minut: Prva prilika za Zrinjski. Bilbija šutira, lopta odlazi pored gola.

1. minut: Počeo je susret Pod Bijelim Brijegom.

19:57 sati: Igrači oba tima su izašli na teren. Sve je spremno za početak utakmice u Mostaru.

19:54 sati: Zanimljivost: Kapiten Moldavaca večeras će biti Stjepan Radeljić, nekadašnji omladinac Zrinjskog.

19:52 sati: Na prilasku stadionu je ogromna gužva. Na tribinama se očekuje oko šest hiljada navijača.

19:51 sati: Sheriff je prošle sezone postao prvi moldavski klub u historiji koji je izborio grupnu fazu Lige prvaka. U kvalifikacijama su eliminirali Crvenu zvezdu, Dinamo, a senzacija sezone bila je pobjeda protiv Reala u Madridu.

Ipak, tim iz Tiraspola je mnogo mijenjao, a ostala su samo četiri igrača koja su prošle sezone igrala elitno takmičenje.

19:48 sati: Glavni arbitar ovog meča je Italijan Fabio Maresca. Pomagat će mu sunarodnjaci Fabiano Preti i Davide Imperiale, dok je četvrti sudija Simone Sozza.

19:46 sati: Igrači se trenutno nalaze na zagrijavanju.

19:42 sati: Poznati su sastavi za večerašnji duel:

ZRINJSKI: Čondrić, Čorluka, Magdić, Barišić, Bekić, Savić, Sučić, Tičinović, Jukić, Ćuže, Bilbija.

SHERIFF: Abalora, Radeljić, Kiki, Kpozo, Guedes, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Ouattara, Rasheed.

19:38 sati: Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine imat će veliku podršku s tribina u ovom meču.

19:35 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - Sheriff.