Evropska liga
TOK UTAKMICE: Zrinjski - Utrecht 2:1 / Senzacionalna pobjeda Plemića
Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige nakon što su poslije produžetaka s 2:1 savladali holandski Utrecht
01.08.2019. u 18:48

ZRINJSKI: Brkić, Kadušić, Jakovljević, Barbarić, Rugašević; Čirjak, Rustemović, Šovšić, Mandić, Govedarica, Hadžić. Rezerve: Soldo, Gojković, Čurjurić, Pezer, Stojkić, Lendrić, Tičinović.

UTRECHT: Jensen, Klaiber, Bergstrom, Janssen, Guwara, Maher, Gustafson, Van de Streek, Černy, Lonwijk, Kerk. Rezerve: Paes, Van der Maarel, Van Overeem, Troupee, Issah, Emanuelson, Venema.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj! Zrinjski u trećem pretkolu Evropske lige!

117. min.: Još tri minute ostale su do kraja utakmice u Mostaru.

111. min.: GOL GOL GOL! Nakon prečke koju je pogodio jedan od fudbalera gostujućeg tima lopta je došla do Mandića koji pogađa za 2:1!

106. min.: Počeo je drugi produžetak na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Kraj prvog produžetka.

105. min.: Još dvije minute igrat će se u prvom produžetku.

103. min.: Strijelca jedinog gola za Zrinjski Irfana Hadžića mijenja Ivan Lendrić.

101. min.: Dvanaesti korner za goste, a zatim i trinaesti...

100. min.: Dobra akcija Plemića, no lopta nakon svega završava u rukama Jensena.

96. min.: Brkić odlično brani šut Gustafsona.

91. min.: Počeo je prvi produžetak.

Kraj! Gledat ćemo produžetke!

90. +3: Hadžić nije uspio iskontrolisati loptu u kontri nakon proigravanja Šovšića.

90. min.: Četiri minute sudijske nadoknade.

86. min.: Žuti karton za Čurjurića. Treća izmjena Plemića, Tičinović umjesto Govedarice.

85. min.: Odbrana gostiju blokira udarac Hadžića, koji odlazi u korner.

78. min.: Pezer je zamijenio Rustemovića.

73. min.: U toku je sudijski time-out.

66. min.: GOL GOL GOL! Irfan Hadžić je pogodio za izjednačenje poslije asistencije Advana Kadušića.

64. min.: Udarac Rustemovića iz slobodnjaka odlazi pored gola gostiju.

60. min.: Jensen krajnjim naporom brani udarac Govedarice.

56. min.: Mandić u dobroj situaciji pada u kaznenom prostoru gostiju, ali finski arbitar pokazao je samo na gol-aut.

54. min.: Maher šutira pored Brkićevog gola.

51. min.: Maher je prvi fudbaler Utrechta sa žuti kartonom.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

45.+1: Gustafson je uz mnogo sreće pogodio iz slobodnog udarca, a vodstvu Utrechta kumovala je i slaba intervencija Brkića kojem je lopta prošla kroz ruke.

44. min.: Žuti karton Jakovljeviću i slobodni udarac za goste iz dore pozicije.

43. min.: Najbolju priliku u dosadašnjem dijelu utakmice promašio je Čirjak. Iz dobre pozicije šutirao je pored gola.

42. min.: Jakovljević odlično interveniše i spriječava ozbiljnu akciju gostiju.

38. min.: Novi korner za Utrecht, koji je dosta ofanzivniji u dosadašnjem dijelu utakmice od bh. predstavnika.

33. min.: Irfan Hadžić se spetljao u dobroj kontri Zrinjskog.

32. min.: Brkić brani udarac Černyja.

29. min.: Sudijski time-out dosudio je finski arbitar.

28. min.: Dalekometni šut Hadžić sigurno je ukrotio gomaln gostiju. Bio je to prvi udarac Zrinjskog u okvir gola.

24. min.: Četvrti korner za Utrecht, no Brkić je dobro intervenisao...

21. min.: Žuti karton za trenera Utrechta Johna van den Broma.

18. min.: Najozbiljnija situacija u dosadašnjem dijelu utakmice viđena je pred golom domaćina, no Brkić je udarac Kerka skrenuo u korner, a Guwara je nakon kornera s nekih 20-ak metara šutirao pored gola.

15. min.: Poslije 15 minuta bez većih prilika na revanš susretu 2. pretkola Evropske lige između Zrinjskog i Utrechta.

9. min.: Drugi korner za goste iz Holandije.

5. min.: Prvi korner na utakmici izvesti će gostujući fudbaleri.

4. min.: Hadžić šutira glavom, ali lopta odlazi visoko preko gola.

2. min.: Dobra kontra Zrinjskog preko Govedarice ostala je bez prave završnice.

1. min.: Počela je utakmica na stadionu Pod Bijelim brijegom.

U odnosu na utakmicu prije sedam dana u Holandiji, u oba sastava desila se samo jedna promjena, i to u sastavu Zrinjskog. Umjesto marija Tičinovića priliku je dobio Staniša Mandić.