14. kolo
TOK UTAKMICE/Tuzla City - Široki Brijeg 2:0
Fudbaleri Tuzla Cityja i Širokog Brijega odigrali su danas  na stadionu Tušanj zaostalu utakmicu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.12.2023. u 12:51

Tuzlaci su slavili rezultatom 2:0 autogolom Lukića u 49. i pogotkom Hadžića u 87. minuti.

Utakmica koja je prvobitno trebala biti odigrana sredinom novembra odgođena je tada na zahtjev gostujuće ekipe, koja je imala ogromnih problema sa virozom.

Tekstualni prijenos ovog meča mogli ste pratiti na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - - - -

Kraj utakmice

90. minut: Tri minute dodatnog vremena.

86. minut: GOOOOOOL. Hadžić rješava pitanje pobjednika. Musa je izgubio loptu, napadač Tuzla Cityja izašao sam pred gol Širokog, golman mu je odbranio, a Hadžiću se lopta sretno ponovo odbila u noge i drugi put je bio nepogrešiv.

80. minut: Pet minuta do kraja.

79. minut: Korner za Široki poslije udarca Capana. Prozujalo je pored desne stative domaćih, a lopta je na putu prema golu dirala nekog od igrača Tuzla Cityja.

75. minut: Na drugoj strani šutira Tadić, pokraj lijeve stative.

74. minut: Kontranapad domaćih, Kobiljar za Sušića, a ovaj s vrha šesnaesterca šutira tik pored gola.

70. minut: Nukić izlazi, Hadžić u igri.

57. minut: Matić mijenja Buljana.

56. minut: Žuti karton za Čolića.

50. minut: GOOOOOOL. Tuzla City vodi. Lukić postiže autogol glavom.

48. minut: Capan je požutio zbog oštrog starta.

46. minut: Lukić i Pranjić su na terenu kod Širokog, u svlačionici su ostali Ćavar i Chinedu.

Poluvrijeme.

45. minut: Najbolja šansa za Široki Brijeg u prvom poluvremenu. Mamić je šutirao sa 20ak metara, međutim Lolić sjajno brani.

31. minut: Nova sjajna prilika za Tuzla City. Pantelić je lijepo uposlio Mehanovića, ali lopta odlazi ponovo pored gola.

25. minut: Ćavar je poslao loptu za Kpana koji nije uspio zahvatiti loptu, ostaje 0:0.

15. minut: Kobiljar je poslao dobro loptu za Pantelića, ali je fudbaler domaćeg tima poslao loptu pored gola. Najbolja prilika na današnjem meču.

12. minut: Šut Kpana prolazi pored lijeve stative gola Tuzla Cityja.

9. minut: Pokušaj Mehanovića blokira Musa, nema opasnosti za gostujući tim.

7. minut: Ispitivanje snaga na početku.

1. minut: Počeo je meč.

12:57 sati: Snijeg i dalje pada na Tuzli, igrače očekuju teški uvjeti za igru.

12:54 sati: Nekoliko sati pred ovu utakmicu travnjak stadiona Tušanj u Tuzli bio je prekriven snijegom, ali organizatori su odradili dobar posao, te će utakmica početi na vrijeme.

12:50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Tuzla City - Široki Brijeg