Kraj fudbalske 2023.
TOK UTAKMICE/Zrinjski - Sarajevo 2:0
Utakmicom između Zrinjskog i Sarajeva na stadionu Pod Bijelim brijegom spuštena je zavjesa na jesenji dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
18.12.2023. u 17:02

Zrinjski je slavio rezultatom 2:0 golovima Bilbije u 40. i Zlomislića u 44. minuti.

Zrinjski:  Marić, Ćorluka, Senić, Radić, Memija, Zlomislić, Ivančić, Malekinušić, Kiš, Sabljić, Bilbija

Sarajevo: Rogić, Beganović, Aničić, Đuričković, Duraković, Mustafić, Buljubašić, Julardžija, Hasić, Anđušić, Oliveira

Utakmicu je sudio Irfan Peljto.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Kraj utakmice.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

87. minut: Mnogo prekida i premalo prilika. Sve je izvjesnija pobjeda Mostaraca.

76. minut: Žuti karton za Mustafića.

72. minut: Dvoboj je nastavljen.

71. minut: Vatromet na stadionu. Utakmica je prekinuta.

66. minut: Izašli su Sabljić i Kiš, u igri su Jukić i Ramić. Prethodno je Čataković zamijenio Anđušića kod gostiju.

58. minut: Žuti karton za Kyeremeha.

54. minut: Kyeremeh je zamijenio Hasića.

51. minut: Ćorluka je napustio igru, mijenja ga Ćuže.

46. minut: Nastavljena je utakmica. Nema promjena na travnjaku.

Kraj prvog poluvremena. Zrinjski na odmor nosi dva gola prednosti.

45+3: Dobra kombinacija domaćih, udarac Kiša ide pored stative.

44. minut: GOOOOOL. Velika prednost za Mostarce. Zlomislić je strijelac poslije centaršutra Kiša iz slobodnjaka.

40. minut: GOOOOOOL. Zrinjski vodi. Bilbija je pogodio 15. put u sezoni i iskupio se za promašeni penal.

39. minut: Mustafić pokušava iz slobodnjaka, ali pogađa živi zid. U nastavku se Hasić uspio namjestiti na lijevu nogu, no slabo šutira.

35. minut: Nema gola! Bilbija pogađa stativu, a lopta se od Rogića odbija u korner.

33. minut: Penal za Zrinjski. Rogić je katasrofalno reagovao poslije centaršuta s desne strane i odbio loptu do Sabljića koji šutira u blok, a u nastavku napada obara ga Beganović, a Peljo pokazuje "na kreč"

29. minut: Udarac Hasića brani Marić. Na drugoj strani pokušao je i Zrinjski, ali Bilbija nije zahvatio loptu na željeni način.

27. minut: Žuti karton za Bilbiju zbog prigovora.

25. minut: Prilika za Zrinjski. Centirao je Ivančić, Rogić otišao u prazno, na kraju je malo nedostajalo da Aničić zatrese vlastitu mrežu.

18. minut: Greška Zlomislića, Mustafić šutira, Marić brani.

11. minut: Sa tribine na kojoj se nalaze navijači Zrinjskog nekoliko baklji je stiglo na teren.

5. minut: Ubacio je Ćorluka s desne strane, Kiš je bio u šesnaestercu, a interveniše Buljubašić.

1. minut: Počela je utakmica.