Kup Njemačke
Trećeligaš izbacio Bayern, novi golovi Tabakovića
Njemački trećeligaš Saarbrucken priredio je senzaciju u 2. kolu njemačkog Kupa izbacivši Bayern.
01.11.2023. u 23:05

Bayern je vodio sa 1:0, a u finišu prvog dijela trećeligaš dolazi do izjednačenja.

U šestoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena Gaus je pogodio za 2:1 i priredio šok bavarskom timu.

Ovim šokantnim porazom Bayern se oprostio od takmičenja u jako ranoj fazi te je pitanje hoće li Tuchel preživjeti kao trener nakon ovakvog debakla.

Fudbaleri Herthe nadigrali su Mainz sa 3:0.

I ove večeri se u redovima Herthe najviše istakao Haris Tabaković, potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Nakon što je Herha povela pogotkom Reesea u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Tabaković u drugom poluvremenu ima svoj show.

Najprije je u 50. minuti pogodio sa bijele tačke, da bi u 61. minuti postigao još jedan pogodak za sigurno vodstvo svoje ekipe.