Zaslužen trijumf
Tuzla City bolja od švicarskog superligaša
Pobjedonosni pogodak za Plave postigao je Ajdin Nukić u 33. minuti meča
29.06.2019. u 20:13

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do treće pobjede u sklopu priprema za narednu sezonu.

Izabranici Milenka Bošnjakovića nakon pobjede nad Gradinom (3:2), Borcem (1:0) danas su savladali švicarskog superligaša Xamax rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak za Plave postigao je Ajdin Nukić u 33. minuti meča.

Tuzla City je u prvom dijelu u potpunosti bio ravnopravan sa švicarskim superligašem, a na momente i bolji, a dobru igru su krunisali golom u 33. minuti. Husejinović je izveo korner, domaća odbrana je izbila loptu do Nukića koji sa ivice kaznenog prostora pogađa suprotni ugao.

U drugom poluvremenu Švicarci su imale nešto više od igre, ali Muminović je sačuvao mrežu premijrligaša iz Siminog Hana.

Plavi se u nedjelju vraćaju u Tuzlu, a već u utorak nastavljaju pripreme u slovenačkom Čatežu.