Baraž za Ligu nacija
Ubjedljiv poraz Zmajica protiv Švedske, revanš će se biti formalnost
Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Švedske rezultatom 5:0 u prvoj utakmicu baraža za plasman u UEFA Ligu nacija A.
23.02.2024. u 14:53

Šveđanke koje su u ovaj duel ušle kao velike favorikinje do vodstva su došle u šestoj minuti preko Janogy.

U 41. minuti Janogy svojim drugim golom na današnjem meču povećava prednost gostujućeg tima.

Veliki priliku za BiH imala je Nikolić u 75. minuti, ali iz odlične situaciije šutirala je visoko preko gola.

Već u narednom napadu uslijedila je kazna za Zmajice. Lopta je došla do Agendal koja pogađa za 3:0.

Na 4:0 povisila je Hammarlund u 80. minuti, a konačan rezultat susreta postavila je Anvegard lijepim golom u 86. minuti.

Revanš se igra 28. februara od 18.30 sati, a Šveđanke će bh. tim u duelu koji će biti čista formalnost, ugostiti u Štokholm Areni.