open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Pozitivan na doping
Ukrajinskoj zvijezdi prijeti četverogodišnja suspenzija
AUTOR: Faktor
18.06.2025. u 18:56
get url
text
Džeko i Mudryk
Džeko i Mudryk
Krilo Chelseaja, Mykhailo Mudryk, mogao bi se suočiti sa zabranom igranja u trajanju do četiri godine nakon što je dobio optužbu Fudbalske asocijacije (FA) zbog kršenja antidoping pravila.
Ukrajinski reprezentativac, koji negira da je svjesno prekršio bilo kakva pravila, nije igrao za svoj klub od kraja 2024. godine, dok čeka odluku o svojoj sudbini.
- Možemo potvrditi da je Mykhailo Mudryk optužen za kršenje antidoping pravila, navodno zbog prisustva i/ili upotrebe zabranjene supstance, u skladu s Pravilima 3 i 4 Antidoping regulative FA - rekao je portparol FA.
- Budući da je slučaj u toku, trenutno nismo u mogućnosti davati dodatne komentare.
Još u decembru, Mudryk je izdao saopćenje nakon pozitivnog testa.
- Mogu potvrditi da sam obaviješten da je uzorak koji sam dao FA sadržavao zabranjenu supstancu.
- Ovo me potpuno šokiralo jer nikada svjesno nisam koristio bilo kakve zabranjene supstance niti prekršio pravila, i blisko sarađujem sa svojim timom kako bismo istražili kako je do ovoga moglo doći. Znam da nisam uradio ništa pogrešno i ostajem optimističan da ću se uskoro vratiti na teren - napisao je na Instagramu.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.