PLBiH, 31. kolo
Velež golom Suljića slavio protiv Širokog Brijega
AUTOR: Faktor
11.05.2024. u 17:54
Fudbaleri Veleža savladali su Široki Brijeg sa 1:0 u jedinom meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji je bio na rasporedu u subotu.
U meču koji nije imao rezultatski značaj ni za jedne, ni za druge, bolje su se snašli gosti koji su slavili golom Asmira Suljića u 37. minuti.
Velež je bolje otvorio utakmicu i imalo nekoliko poluprilika koje u gol nisu uspjeli pretvoriti Suljić, Mlinarić u Haskić. Domaći su prvi put zaprijetili u 35. minuti, ali Chinedu je šutirao pored gola.
Velež je poveo u 38. minuti. Prusina je loše reagovao, Haskić je uposlio Suljića, koji sada pogađa za radost gostiju iz Mostara.
Domaći su do izjednačenja mogli u 52. minuti, kada je Benić na ubacivanje Kuprešaka mlako šutirao, a njegov pokušaj zaustavio je Hadžikić.
Do kraja meča Širokobriježani su pokušali stići do izjednačenja, ali promjene rezultata nije bilo.