Velika pobjeda
Velež srušio moćni Shakhtar
Mostarski Velež u generalnoj provjeri pred nastavak takmičenja u Kupu Bosne i Hercegovine i Premijer ligi BiH u Antalyji je danas srušio Shakhtar iz Donetska.
03.02.2024. u 17:22

Rođeni su u sjajnom meču protiv tima koji prema Transfermarktu vrijedi gotovo 122 miliona eura, slavili rezultatom 3:2.

Četiri gola viđena su u prvih 45 minuta. Poveo je Velež preko Guliashvilija u 23. minuti, a već u narednom napadu Ukrajinci su izjednačili golom Tsukanova.

Čaić je u 43. minuti vratio prednost Mostarcima, da bi u 45. minuti Shved vratio stvari na početak.

Početkom drugog poluvremena Haskić je iskorisio početničku grešku odbrane Ukrajinaca i pogodio za 3:2.

Za Velež su od prve minute igrali: Hadžikić, Šturm, Bruno, Zvonić, Oreč, Pršeš, Čaić, Vehabović, Suljić, Guliashvili, Haskić.

Ukrajinski prvak je jesenas igrao grupnu fazu Lige prvaka, a evropski put nastavit će u Evropskoj ligi duelom protiv Marseillea.

Shakhtar sa klupe predvodi Mostarac Marino Pušić, a jedan od njegovih asistenata je Sarajlija Mario Stanić.

Ekspediciju Veleža čeka povratak u domovinu. Naredne sedmice Rođeni protiv Tuzla Cityja na domaćem terenu igraju meč osmine finala Kupa BiH, a poslije toga slijedi i nastavak takmičenja u Premijer ligi. Prvu proljetnu utakmicu u bh. eliti Velež će igrati protiv Sloge u Modriči.