Derbi kola
Veležu i Borcu po bod: Prečka spasila Rođene u sudijskoj nadoknadi
Fudbaleri Borca nastavili su niz bez poraza koji traje još od starta sezone, odnosno 12. augusta prošle godine.
24.02.2024. u 17:53
Borac je remizirao protiv Veleža (0:0) u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom na stadionu Rođeni u Mostaru.
Velež ni u drugom meču u nastavku Premijer lige BiH nije uspio postići pogodak, ali i sačuvao je svoju mrežu.
Jaka kiša u Mostaru utjecala je na posjetu, a možda i na kvalitet fudbala koji su prezentirale dvije ekipe.
Igrači dva tima mnogo više su raspoloženi bili u prvom poluvremenu.
Prvu veliku šansu na utakmici u 16. minuti nije realizirao Lukić. Velež je spasio Šturm intervencijom sa gol-linije.
Samo minut poslije Suljić je bio u kolosalnoj šansi, ali umjesto šuta odlučio se na dribling pa je prilika otiška u nepovrat.
Suljić je u 20. minuti imao drugu veliku šansu na utakmici, a njegov udarac završio je u rukama gostujućeg golmana Miloševića.
U 34. minuti Miloševića je testirao Hrkač, a golman Borca ponovo je pokazao svoje kvalitete.
Na prvu pravu šansu u drugom dijelu čekalo se do 76. minute. Ponovo je Suljić šutirao, no nije bio precizan ni iz trećeg pokušaja.
U 90. minuti Oreč je iz izgledne pozicije šutirao preko gola, a samo minut poslije Hadžikić i prečka spasili su Velež nakon pokušaja Jurilja.