Napadač Milana
Veliki talenat: 15-godišnje "čudo od djeteta" ispisalo historiju Serie A
Milan je u meču 13. kola italijanskog prvenstva rezultatom 1:0 (strijelac Hernandez) bio bolji od Fiorentine, a na ovom susretu je ispisana historija Serie A.
25.11.2023. u 22:54

U 83. minuti u igru je za Milan umjesto Luke Jovića ušao 15-godišnji napadač Francesco Camarda.

Camarda je uoči utakmice postao rezervna opcija treneru Stefanu Pioliju uslijed problema s povredama koje imaju Rafael Leao i Noah Okafor, dok je Olivier Giroud suspendiran zbog žutih kartona. Sa samo 15 godina, osam mjeseci i 15 dana postao je najmlađi debitant u historiji italijanskog prvenstva.

Prethodni rekorder bio je Wisdom Amey koji je 2021. nastupio za Bolognu s 15 godina, devet mjeseci i jednim danom.

S obzirom na to da ima tek 15 godina, Milan je za Camardin nastup morao zatražiti dozvolu regionalnog fudbalskog saveza Lombardije, koju je na kraju i dobio.

Camarda je postao poznat po tome što je za omladince Milana do 14. godine zabio nevjerovatnih 500 golova, odnosno pet i po pogodaka po meču.

Bh. reprezentativac Rade Krunić priliku je također dobio u 83. minuti večerašnjeg meča.