Dueli 8. kola
Vels savladao Hrvatsku i udaljio Vatrene od drugog mjesta, Turska se plasirala na EURO
Fudbaleri Velsa savladali su na domaćem terenu Hrvatsku u meču osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
15.10.2023. u 22:39

Konačan rezultat susreta glasio je 2:1

Vels je u vodstvo došao u 47. minuti preko Wilsona.

Isti igrač u 60. minuti pogađa za 2:0.

Utješni pogodak za Hrvatsku postigao je Pašalić u 75. minuti.

Vels je ovom pobjedom došao na drugo mjesto u grupi sa 10 bodova.

Hrvatska je pala na treće mjesto sa istim brojem golova, ali Vatreni imaju lošiji međusobni omjer.

Izabranici Zlatka Dalića su drugim uzastopnim porazom doveli u pitanje plasman na EURO.

Turska je u drugom meču grupe savladala Latviju sa 4:0 i prva je na tabeli sa 16 bodova čime je dva kola prije kraja izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

Prvi gol na utakmici vidjeli smo u 58. minuti, a radilo se o pravoj majstoriji, a akciju su kreirali turski bekovi.

Zeki Celik je loptu s desne strane prebacio na lijevu, a Cenk Ozkacar je iz prve oštro poslao natrag u sredinu. Krilni napadač Leicestera Yunus Akgun loptu je prvim dodirom podigao, a zatim fantastičnim udarcem zabio za vodstvo.

Na 2:0 povisio je Montellin Cenk Tosun u 83. minuti preciznim udarcem glavom. Bio je to samo početak turske ofenzive u samoj završnici utakmice.

Za 3:0 pogodio je ofanzivac Kerem Akturkoglu pet minuta kasnije nakon sjajne kontre.

U drugoj minuti sudijske nadoknade konačan rezultat susreta je svojim drugim golom postavio Tosun nakon velike greške zadnje linije Latvijaca.