Protiv Spezie
Verona slavila u majstorici i ostala u Serie A, Đurić upisao asistenciju
Spezia će naredne sezone igrati u drugoj italijanskoj ligi, dok će Verona ostati u Serie A. Takav ishod odlučila je majstorica za opstanak u kojoj je Spezia bila domaćin jer je sezonu završila na 17. mjestu, dok je Verona bila na 18. Gosti su pobijedili 3:1 te tako zadržali prvoligaški status.
11.06.2023. u 22:57

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Faraoni je već u petoj minuti doveo goste u vodstvo. Deset minuta nakon toga gol za 1:1 dao je Ethan Ampadu.

Uslijedio je dobar period igre za goste. Cyril Ngonge pogodio je dvaput do kraja prvog dijela - najprije u 26. na asistenciju bivšeg bh. reprezentativca Milana Đurića, te u 38. minuti.

Uz Speziju, iz Serie A ispali su Sampdoria i Cremonese. U elitni rang italijanskog fudbala  ulaze Frosinone, Genoa i Cagliari. F

Frosinone je osvojio prvo mjesto u drugoj ligi, a Genoa drugo i prošli su automatski, dok je Cagliari promociju izborio kroz baraž.