Super liga
Višćin Bašakšehir ispustio priliku da preuzme lidersku poziciju
U derbiju 21. kola turske Super lige bodove su podijelili Sivasspor i Bašakšehir u meču koji je okončan s 1:1.
09.02.2020. u 15:59

Sve zanimljivo na ovom susretu desilo se u drugom poluvremenu, a istanbulski sastav poveo je u 66. minuti. Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća je šutirao, jedan od domaćih fudbalera skrenuo je njegov šut, no lopta je stigla do Dembe Ba, koji pogađa za 0:1.

VEZANI TESKT - Kriza se nastavlja: Prosinečki bez pobjede i u šestom susretu na klupi Kayserispora

Rezulat u meču, koji se igrao po dosta teškim vremenskim uvjetima i ništa bolje terenu, nije se mijenjao sve do 80. minute kada su domaći uspjeli izjednačiti preko Yatabarea.

U preostalom dijelu meča rezultat se nije mijenjao, a na raju više može žaliti turski viceprvaka jer bi eventualnom pobjedom preuzeo lidersku poziciju. Ovako je Sivasspor izbio na prvom mjesto, s dva boda više u odnosu na današnjeg rivala koji je na trećoj poziciji.

Golove s utakmice Sivasspor - Bašakšehir pogledajte OVDJE.