open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Savez se pokušao spasiti
Za koga se igra fudbal u Sloveniji? Komentator izbrojao sve navijače, javnost u nevjerici
AUTOR: Faktor
04.02.2026. u 11:31
get url
text
FOTO: Screenshot YouTube
I pored sjajnih stadiona, u Sloveniji se ne mogu pohvaliti dobrom posjetom na fudbalskim utakmicama.
Sve djeluje veoma sumorno, tek rijetki klubovi imaju veći broj navijača na utakmicama, a sablasno prazne tribine bile su i u jučerašnjem duelu Brava i Mure.
Slavili su gosti 2:0 na prelijepim ljubljanskim Stožicama, a navijača gotovo da nije bilo. Tačnije, komentator meča je izbrojao 77 navijača, ali Fudbalski savez Slovenije je odlučio da umanji blamažu.
Naveli su u zvaničnom izvještaju da je na tribinama bilo prisutno 250 gledalaca, ali golim oko je vidljivo da to nije tačno.
Stožice mogu primiti čak 16.000 gledalaca, a posjeta na stadionima svakako treba da zabrinjava slovenski savez, ali i sve ljubitelje fudbala.
Nedavni derbi Maribora i Celja pratilo je 5.000 gledalaca.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.