Lova do krova
Zarada Zrinjskog popela se na 4,1 milion eura
Mostarski Zrinjski historijski nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige otvorio je epskim preokretom i pobjedom nad AZ Alkmaarom u Mostaru rezultatom 4:3.
22.09.2023. u 08:11

Nizozemci su na poluvremenu Pod Bijelim brijegom imali tri gola suficita, ali je u drugih 45 minuta ekipa Krunoslava Rendulića kreirala čudo i sa dva gola Kožulja, te po jednim Ćorluke i Hrvanovića uknjižila tri boda.

Pobjeda je prvaku BiH donijela nagradu od 500.000 eura, što je iznos kojim UEFA časti klubove za trijumf u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Vrijedi istaknuti da se ukupna zarada Zrinjskog od nastupa u Evropi ove sezone popela na 4.158.717 eura.

Plasman Zrinjskog u grupnu fazu nagrađen je sa 2,9 miliona eura, na osnovu desetogodišnjeg koeficijenta Mostarcima je pripalo 311.500 eura, a nastupi u kvalifikacijama za Ligu prvaka, odnosno Evropskoj ligi garantuju im 400.000 eura.

Mostarci do kraja grupne faze igraju još pet utakmica, a osim 500.000 eura za pobjedu, Zrinjski za svaki bod ima priliku inkasirati 166.000 eura.

Naredni susret Zrinjski igra 5. oktobra u Engleskoj protiv Aston Ville. Engleski predstavnik je u prvom kolu poražen od Poljskoj od Legije rezultatom 3:2.