Test za Plave
Željezničar remizirao s TOŠK-om pred veliki derbi sa Zrinjskim
U drugom poluvremenu Plavi su imali veliki broj prilika za postizanje gola, ali se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 1:1
31.07.2019. u 20:22

Fudbaleri Željezničara odigrali su 1:1 u prijateljskoj utakmici protiv TOŠK-a iz Tešnja, što je bio svojevrsni test za izabranike Amara Osima pred derbi susret 3. kola Premijer lige BiH u kojem će u nedjelju ugostiti mostarski Zrinjski.

Poslije prvog poluvremena rezultat je glasio 1:1. Gosti iz Tešnja, koji će i ove sezone biti jedan od glavnih kandidata za vrh tabele Prve lige FBiH, poveli su golom Poturalića, da bi Željezničar izdjenačio preko Zajmovića koji je pogodio poslije lijepog driblinga.

U drugom poluvremenu Plavi su imali veliki broj prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Utakmica između Željezničara i Zrinjskog koji se igra u nedjelju počinje u 20 sati.

Željezničar prvo poluvrijeme: Kjosevski – Hajdarević, Drina, Bajramović, Pavić – Salifu, Mehić – Subašić, Ramović, Mujezinović – Zajmović.

Željezničar drugo poluvrijeme: Erić – Stevanović, Osmanković, Sipović, Stanić – Sadiković, Bojo – A. Zec, Alispahić, Veselinović – E. Zec (Mehić).

TOŠK: Strika, Šehić, Kurdić, Koprivica, Crnomarković, Kitanović, Rodrigo, Škrijelj, Dizdarević, Šabić i Poturalić.