PLBiH, 21. kolo
Željezničar - Sarajevo 3:0 / Iliev udario Cavnića, Sivac mu pokazao direktan crveni karton!
Posušje i Velež otvorili su nedjeljni program 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
03.03.2024. u 13:45

Meč na stadionu Mokri dolac pripao je domaćem timu (1:0), a on je ujedno bio i "zagrijavanje" za vječiti derbi između Željezničara i Sarajeva koji se igrao od 18.45 sati na Grbavici, a u kojem su Plavi slavili sa 3:0.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cocalić, Cavnić, Radinović, Galić, Karić, Selimović, Hiroš, Amoah, Bismark Charles, Krpić.

SARAJEVO: Iliev, Matanović, Kyeremeh, Đuričković, Soldo, Mehmedović, Julardžija, Radović, Anđušić, Penaranda, Oliveira.

Utakmice 21. kola PLBiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

20.38 sati: Kraj na Grbavici, Željo je slavio sa 3:0.

90. minut: Opet gužva na terenu. Iliev je u gužvi udario Cavnića, stopera Želje! Sudija Sivac pokazao mu je direktan crveni karton! Na gol je stao Revan Oliveira.

87. minut: Kyeremeh je bio u dobroj prilici, ali je oklijevao, pa odbrana Plavih otklanja opasnost.

79. minut: Buljubašić je pokušao iskosa sa desne strane, ali lopta ide pored gola.

69. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Ponovo je strijelac Galić! Sijevnula je kontra Plavih. Amoah je dobio duel sa Kyeremehom, uposlio Boljevića, a ovaj na drugoj strani pronašao Galića koji pogađa za 3:0

65. minut: Rožman sada na teren šalje i drugog napadača - Hamzu Čatakovića.

61. minut: Sada prijeti i Sarajevo, prvi udarac u okvir gola. Pokušao je Matanović, ali brani Muftić.

59. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Željo vodi 2:0, Galić je strijelac. Kyeremeh je izgubio loptu, kombinovali su Krpić, Radinović i Amoah, čiji udarac kratko odbija Iliev, a na odbijenu loptu natrčao je Galić i pogodio za novo slavlje domaćih.

54. minut: Sivac je dosudio prekršaj za goste na 30-ak metara od gola, uz buru protesta domaćih igrača. Oliveira pogađa živi zid.

50. minut: Sarajevo je počelo igrati, a Željo će čekati priliku iz kontre. Dva puta je pogriješio Kyeremeh, ali domaći to ne koriste.

46. minut: Hasić je u igri umjesto Anđušića, a Boljevića je na drughoj strani zamijenio povrijeđenog Bismarka.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, blijeda predstava gradskih rivala. Izuzmemo li majstoriju Hiroša, nismo vidjeli ništa.

45. minut: Bismark se žali na povredu, čini se da je u pitanju zadnja loža.

45. minut: Igrat će se još dvije minute nadokande.

42. minut: Obećavajući napad Želje, ali udarac Karića je izblokiran.

34. minut: Karić je oduzeo loptu i uposlio Bismarka, koji mlako šutira u Ilieva.

33. minut: Pokušali su gosti kombinovati, ali Hiroš je pročitao namjeru Julardžije.

31. minut: Opasno je pred golom Želje. Radović je ubacio sa desne strane, Cocalić je loptu izbio u korner.

30. minut: Bez većih uzbuđenja u proteklih 15-ak minuta.

15. minut: Penaranda je pogriješio, dodao je loptu do Amoaha, ali je udarac igrača Želje izblokiran.

12. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Željo vodi, Hiroš je pogodio! Desetka Želje uhvatila je golmana Ilieva na "spavanju" i majstorski pogodio iz slobodnjaka sa oko 40-ak metara.

11. minut: Čarke na terenu. "Zakuhali" su Željin kapiten Krpić i Iliev, golman Sarajeva.

5. minut: Sada prijeti Sarajevo. Radović je centrirao sa lijeve strane, a Đuričković glavom šutira preko gola.

3. minut: Prekombinovali su se fudbaleri Želje, Hiroš je zakomplikovao dobru situaciju, a Amoah poslao loptu u gol aut.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

18.41 sati: Grbavica "gori", navijači Želje su zapalili veliki broj baklji.

18.40 sati: Grbavica je uglas otpjevala Tifinu "Grbavicu", neslužbenu navijačku himnu Želje.

18.20 sati: Tribine stadiona Grbavice se pune. Na stadiona neće biti Hordi zla, kojima je policija zabranika dolazak na Željin stadion.

15.51 sati: Završen je meč na Mokrom docu. Posušje je slavilo 1:0 protiv nemoćnih Rođenih. Od 18.45 sati pratit ćemo veliku gradski derbi između Željezničara i Sarajeva.

84. minut: Hadžikić ponovo spašava Rođene i drži ih u igri.

79. minut: Konačno prijeti i Velež. Šutirao je Šikalo, ali lopta ide pored gola.

52. minut: Kamenar je uhvatio volej, ali Hadžikić paradom spašava goste.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Mokrom docu.

43. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL! Pavković pogađa za vodstvo Posušja protiv Veleža.

29. minut: Pavković je izašao jedan na jedan sa golmanom Veleža, a Hadžikić sjajno brani.

24. minut: Nakon uzbuđenja na startu meča, uslijedio je period igre bez većih uzbuđenja.

5. minut: Sada Pavković prijeti golmanu Veleža, ali lopta ide pored gola.

3. minut: Neugodno je i pred golom domaćeg tima. Vjetar je promijenio smjer lopte na ubacivanje Halilovića, ali domaći golman izbija loptu u korner.

3. minut: Posušje prijeti preko Bobana, koji na ubacivanje Lučića pogađa vanjski dio mreže.

1. minut: Počeo je meč na Mokrom docu.

13.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 21. kola PLBiH.