Pripreme u Međugorju
Željin minimalac protiv Klisa: Zubanović pogodio pa se povrijedio
Ekipa Želje upisala je drugu pobjedu u drugoj fazi priprema koje klub iz Sarajeva obavlja u Međugorju.
07.02.2024. u 15:49

Nakon trijumfa protiv srbijanskog drugoligaša Vršca (2:1), tim Brune Akrapovića danas je bio bolji od Klisa, trećeligaša iz Buturović Polja rezultatom 1:0.

Gol odluke viđen je u 26. minuti. Glavom je pogodio Faris Zubanović. Centrirao je Marin Galić.

Strijelac jedinog pogotka u nastavku meča, u 55. minuti, napustio je teren zbog povrede, a poslije teškog pada na sredini terena.

U startnih 11 Plavih danas su zaigrala i dvojica igrača na probnom radu.

Radi se o Adonisu Bilalu, 24-godišnjem veznjaku koji igra za banjalučki Željezničar u Prvoj ligi RS-a, te 27-godišnjem stoperu Stjepanu Vukoviću. On je član GOŠK-a iz Kaštele, tima koji se takmiči u četvrtom rangu hrvatskog fudbala.

Željo je utakmicu počeo u sastavu: Dujmović - Drina, Vuković, Bilal - Galić, Radovac, AlJaber, Šabić, Štilić - Babaluk, Zubanović

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv nevesinjskog Veleža. Susret se igra u Međugorju s početkom u 11.30 sati. Sedam dana nakon toga na Grbavici u nastavku Premijer lige BiH gostuje Zrinjski.