open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Svečana akademija Banjalučana
Zeljković: Živio Borac i Banja Luka, neka je vječna Republika Srpska
AUTOR: Faktor
19.05.2026. u 07:53
get url
text
FOTO: Adis Spahić
U Banjoj Luci je održana svečana akademija povodom 100 godina postojanja FK Borac Banja Luka.
Prisustvovali su brojni gosti, a prisutnima se obratio i prvi čovjek Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Vico Zeljković.
Zeljković nikada nije krio svoju pripadnost Borcu, a sada je to i ponovio.
Naveo je da 100 godina kluba nije jubilej, već upornost, opstajanje i prkos.
- Za mene je ova noć emotivna. Poklanjam se svim generacijama Borca, navijačima koji nikada nisu odustali - kazao je Zeljković.
Navodi da Borac zaslužuje moderan stadion.
- Zagovarat ćemo da se stadion potpuno rekonstruiše ili da Borac dobije potpuno novi stadion koji će biti novi Borčev dom. Neki će reći da su to samo prazne riječi, ali podsjetit ću da su tako govorili i prije, pa je Borac postao uspješan evropski klub. Vjerujem da najbolje tek dolazi. Živio Borac i Banja Luka, neka je vječna Republika Srpska - dodao je Zeljković, prenosi ATV.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.