Skupština Fudbalskog kluba Željezničar bit će održana večeras u 18 sati na Grbavici.
Glavna tema je prevazilaženje trenutne krize, koja je nastala nakon što je ministar pravde Federacije Bosne i Hercegovine Vedran Škobić definitivno odbio upisati u Registar izmjene donesene na Skupštini iz decembra prošle godine, a koje bi omogućile ulazak Sanina Mirvića kao strateškog partnera.
Iako su se pojavile određene informacije da će se Mirvić povući, od toga, za sada, nema ništa. To je on potvrdio i jučer za Faktor, naglasivši kako je spreman privremeni plan dok se Statut ne registruje.
Njegova poruka sigurno je obradovala armiju Željinih navijača koji su prizivali i željno čekaju njegov zvanični dolazak na Grbavicu. A to bi se moglo dogoditi večeras na Skupštini kada bi Mirvić trebao biti izabran za predsjednika Upravnog odbora.
U UO bi trebali "ući" njegovi ljudi, te bi na taj način imao kontrolu nad radom kluba. A na taj način bi imao bi pune ovlasti... Problem bi mogle predstavljati i finansije, jer obaveze dolaze na naplatu, a strateški partner ne može ulagati novac dok se Statut ne promijeni. Prijelazno riješenje mogle bi biti pozajmice... Ali o svemu će odlučiti skupštinski delegati.
Sve u svemu, na Grbavici se vidi svjetlo na kraju tunela, a krajnje je vrijeme i za konkretne poteze. Još jedna neuspješna sezona je iza Plavih, a nova će uskoro početi...