Težak poraz BiH
Zmaj dobio pohvale od Portugalaca: Sve vrijeme je pokušavao da bude opasan po gol protivnika
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine pregažena je na Bilinom polju protiv Portugala rezultatom 5:0 i tako dva kola prije kraja grupe J ostala i bez matematičkih šansi da se direktno plasira na Evropsko prvenstvo.
17.10.2023. u 10:23

Portugalska A Bola objavila je ocijenila za Zmajeve, a obzirom na igru, teško je bilo očekivati bilo šta drugo osim katastrofalnih ocjena.

VEZANI TEKST - Zaslužili su nule: Pogledajte kako su ocijenjeni Zmajevi za partiju protiv Portugala

Jedini koji je dobio pohvale je Miroslav Stevanović.

- Desno krilo se najviše trudilo da povede svoj tim prema naprijed. Njegov trud je većinom propadao zbog manjka koncentracije njegovih saigrača. On nije odustajao i sve vrijeme je pokušavao da bude opasan po gol protivnika - pišu Portugalci, označivši ga kao najboljeg bh. reprezentativca u sinoćnjem meču.

Osim Stevanovića "peticu" su dobili i Hadžiahmetović, Gojković i Gazibegović. Međutim, njih trojica su po komentarima "lošije" prošla krila Zmajeva.

Šehić (3)- Teška noć završila je povredom i izmjenom u 72. minuti utakmice.

Dedić (3) - Nekada Felix, a nekada Leao ispred njega. Bila je to prava noćna mora.

Barišić (2) - U trećoj minuti igrao je rukom i napravio penal. Nije mogao gore ući u utakmicu.

Hadžikadunić (4) - Imao je najviše koncentracije od svih defanzivaca.

Kolašinac (3) - Bruno Fernandes ga je izluđivao tokom cijelog susreta.

Pjanić (4) - Kada je htio bio je odličan na terenu. Istina je ta da je bio prilično odsutan iz utakmice, posebno u prvom poluvremenu.

Cimirot (2) - Prvo poluvrijeme užasno. Premalo koncetracije i previše grešaka.

Rahmanović (2) - Nije uspijevao da pokrene napad, igru napustio na poluvremenu.

Demirović (2) - Ništa nije uradio u prvom poluvremenu, igru napustio na poluvremenu.

Džeko (3) - Nije pokazao ono što zna i kao rezultat toga Bosna nije napadala. Karijera mu je u padu i to je očito.

Gazibegović (5) - Pokušao se uključivati u napade.

Hadžiahmetović (5) - Donio je intenzitet u igru Bosne i Hercegovine.

Hamulić (4) - "Uzburkao" je odbranu Portugala.

Gojković (5) - Odbrana nije primila gol kada je ušao.

Vasilj (3) - Bez određenog učinka.

Milošević i Zmajevi sinoć su pali na ispitu, ali vjerujemo da će iz ovog poraza naučiti i izvući pouke pred martovski baraž u kojem nećemo imati pravo na kiks.

Za kraj treba pomenuti kako su Zmajevi večeras izjednačili najgori poraz u historiji. Identičnim rezultatom izgubili smo od Argentine u prijateljskom meču odigranom 1998. godine.