Svjetsko prvenstvo je najbolja moguća reklama za bilo kojeg fudbalera i česte su pojave da se nakon najveće fudbalske smotre ostvari transfer karijere.
Takva sudbina vrlo izgledno čeka Jovu Lukića koji je protiv Kanade zabio gol za Bosnu i Hercegovinu da bi zatim dobio priliku s klupe protiv Švicarske, dok je pobjedu nad Katarom odgledao s klupe.
Lukić je trenutno član kluba Universitatea Cluj, ali teško da će ostati u Rumuniji nakon ljetne pauze.
Rumunski klub je odbio ponudu od dva miliona eura od Bešiktaša, a konačna odluka past će nakon Svjetskog prvenstva kad se napadač vrati s odmora.
- Teško mi je da dajem bilo kakve prognoze, jasno je da postoji ogroman interes. Nije nam prioritet prodati Jovu, ali ako dođe dobra ponuda, sjest ćemo za sto i razgovarati.
- Stigle su i zvanične ponude. Odbili smo ponudu od dva miliona, sada mu je cijena porasla. Sretni smo što je Jovo još na Svjetskom prvenstvu i što je prošao grupu.
- Nakon toga će otići na odmor nekoliko dana poslije čega ćemo odlučiti šta je najbolja strategija za sve - rekao je za rumunski
Sport, predsjednik Universitatea Cluja Radu Constantea.
Lukića u svojim redovima žele brojni klubovi iz Evrope te iz Saudijske Arabije pa je vrlo izvjesno da bi napadač narednim potpisom mogao riješiti svoju životnu egzistenciju.