Prijateljski meč
Zorya "pregazila" Željezničar, Plavi bez pobjede u Turskoj
Fudbaleri Željezničara poraženi su u posljednjoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antalyji.
10.02.2020. u 17:08

Plavi su izgubili od Zorye, trećeplasiranog tima šampionata Ukrajine sa 0:4. Tim sa Grbavice tako je ostao bez ijedne pobjede na pripremama u Turskoj, jer su ranije poraženi od Olimpije (3:6), a remizirali su protiv Proletera (1:1) i Akhmat Groznyja (2:2).

Zorya je od prve minute kontrolisala utakmicu, redale su se prilike preg golom Erića koji je kapitulirao u 19. minuti kada je pogodio Bohdan Liedniev. Sedam minuta kasnije Ukrajinci udvostručuju prednost, a ovaj put strijelac je bio Kocherhin.

Prvi "izlet" prema golu ukrajinskog tima Željezničar je imao nakon pola sata igre. Iz dobre pozicije pokušao je Stevanović, ali je šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena Zorya je stigla i do trećeg gola, a strijelac je bio Liedniev u 37. minuti. Do kraja poluvremena pokušao je Štilić iz slobodnjaka, ali promjene rezultata nije bilo.

I u nastavku susreta ukrajinski tim je držao konce igre u svojim rukama, a nakon sat igre Kochergin pogađa za 4:0.

U finišu susreta Plavi su se "probudili", imali nekoliko izglednih prilika, ali lopta je dnostavno nije htjela u gol.