Evropska liga
Zrinjski na Islandu piše historiju bh. fudbala
Fudbaleri Zrinjskog večeras imaju priliku ispisati nove stranice historije bh. fudbala.
17.08.2023. u 08:25

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine od 19.30 sati gostovat će na Islandu kod Breidablika i u revanšu trećeg pretkola UEFA Evropske lige branit će četiri gola prednosti iz prvog meča (6:2).

Mostarci u ovoj utakmicu imaju historijsku priliku postati prva ekipa iz Bosne i Hercegovine koja će izboriti plasman u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja. Ako obrane prednost iz prvog susreta plasirat će se u playoff Evropske lige gdje ih čeka austrijsku LASK. To ujedno znači da će Zrinjski izboriti minimalno nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Iako Plemići imaju četiri gola prednosti trener Krunoslav Rendulić je oprezan.

- Pred nama je još 90 minuta. Imamo veliku prednost, ali to treba odbraniti. Naravno da ne idemo tamo s idejom čuvanja rezultata, nego idemo aktivnom igrom izboriti pobjedu - izjavio je Rendulić.

Dodao je kako očekuje da će islandski prvak od prve minute krenuti žestoko ne bi li stigao veliki zaostatak.

Igrat će se na umjetnoj podlozi, no Rendulić vjeruje kako ta činjenica neće biti prevelik hendikep za njegovu ekipu.

Utakmica Breidablik - Zrinjski igra se u četvrtak od 19.30 sati, uz direktan TV prijenos na Arena Sport. Glavni sudija je Anastasios Papapetrou iz Grčke.