Pobjeda nad GOŠK-om
Zrinjski preokretom počeo odbranu titule
Prvi ovosezonski meč u Premijer ligi Bosne i Hercegovine odigrao je mostarski Zrinjski, a prvak naše zemlje je u odbranu titule krenuo pobjedom protiv GOŠK-a.
20.08.2023. u 21:49

Duel na stadionu Pod Bijelim brijegom (klubovi zamijenili domaćinstvo) završen je trijumfom Zrinjskog 3:1, iako su gosti prvi stigli do prednosti.

GOŠK je poveo preko Musulina u 30. minuti. To kao da je naljutilo domaće fudbalere, a sedam minuta poslije Bilbija je poravnao pogotkom iz penala. U 43. minuti Bilbija je pogodio za preokret i tako najavio još jednu sjajnu golgetersku sezonu.

Dugo se rezultat na semaforu nije mijenjao, do 74. minute, a onda je Malekinušić postavio konačan rezultat.

Tim Krunoslava Rendulića u prvom meču upisao je prve bodove, a GOŠK je poslije četvrtog susreta u sezoni ostao na četiri osvojena boda.

Zrinjski u četvrtak čekaju nove evropske obaveze. Prvak BiH u prvom meču play-offa Evropske lige gostuje u Linzu kod LASK-a.