Konferencijska liga
Zrinjski se remijem protiv Aston Ville oprostio od historijske sezone u Evropi
Fudbaleri Zrinjskog večeras su se pred svojim navijačima remijem od Aston Vile oprostili od Konferencijske lige i prve sezone provedene u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja u historiji kluba i bh fudbala.
14.12.2023. u 20:40

Plemići su duelu posljednjeg kola grupe E u finišu došli do boda, a konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Aston Villa je zaprijetila prvi put u drugoj minuti preko Zaniola, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Uslijedio je mirniji period igre bez velikih prilika i trajao je sve do 20. minute kada je Cash šutirao, ali je Marić intervenisao.

Igrala se 41. minuta kada je pokušao Zaniolo, ali Marić ponovo intervenisao.

Gosti su do vodstva došli u 60. minuti.

Ćorluka je 15 minuta kasnije imao sjajnu priliku, ali je njegov udarac otišao malo pored lijeve stative engleskog tima.

Zaniolo se sjajno snašao poslije centaršuta i poslao loptu iza leđa Marića.

Izjednačenje Zrinjskom donio je Malekinušić prelijepim golom u 87. minuti.

Zrinjski je i prije posljednjeg kola ostao bez šansi da se domogne proljeća u Evropi, a prethodne utakmice na visokom nivou bile su ogromno iskustvo za prvaka BiH.

Plemići su učešće završili sa četiri boda.