open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Kovačević napustio Sarajevo
Bosna trofej prvaka osvojila nakon 18 godina, a sada dobila žestok udarac od Igokee
AUTOR: Faktor
22.06.2026. u 14:08
get url
text
FOTO: Adis Spahić
Sarajevska Bosna je nakon 18 godina osvojila titulu prvaka Bosne i Hercegovine, ali sada slijede velike promjene u ovom klubu.
Petar Kovačević nakon dvije sjajne sezone odlazi u redove ljutog rivala Igokee.
Kovačević je bio jedan od nosilaca igre Bosne, te dao veliki doprinos u osvajanju titule, ali i igrama u ABA ligi.
Imao je nekoliko ponuda, a na kraju se odlučio za Igokeu koja pokazuje da želi što prije vratiti naslov prvaka u svoje vitrine.
Bosna bi uskoro mogla ostati i bez Edina Atića koji ima ponuda iz Grčke, Italije..., u Francusku se vratio iskusni Miralem Halilović, dok je Novak Manojlović odlučio svoj put nastaviti u SAD-u.
Na čelo KK Bosna prije par dana stigao je Nihad Selimović koji će tako naslijediti Dubravka Barbarića.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.