Sarajevska Bosna je nakon 18 godina osvojila titulu prvaka Bosne i Hercegovine, ali sada slijede velike promjene u ovom klubu.
Petar Kovačević nakon dvije sjajne sezone odlazi u redove ljutog rivala Igokee.
Kovačević je bio jedan od nosilaca igre Bosne, te dao veliki doprinos u osvajanju titule, ali i igrama u ABA ligi.
Imao je nekoliko ponuda, a na kraju se odlučio za Igokeu koja pokazuje da želi što prije vratiti naslov prvaka u svoje vitrine.
Bosna bi uskoro mogla ostati i bez Edina Atića koji ima ponuda iz Grčke, Italije..., u Francusku se vratio iskusni Miralem Halilović, dok je Novak Manojlović odlučio svoj put nastaviti u SAD-u.
Na čelo KK Bosna prije par dana stigao je Nihad Selimović koji će tako naslijediti Dubravka Barbarića.