Mundobasket
Dončić nije mogao sam, Kanađani zakazali polufinale sa Srbijom
Košarkaška reprezentacija Kanade posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva.
06.09.2023. u 16:27

Kanađani su u četvrtfinalnom duelu u Manila Areni na Filipinima savladali Sloveniju rezultatom 100:89 i zakazali polufinalni obračun sa Srbijom.

Prvo poluvrijeme u filipinskoj prijestolnici bilo je potpuno izjednačeno (50:50), a Slovence je u životu držao Luka Dončić.

Kanađani su u drugom poluvremenu uspjeli koliko-toliko ukrotiti Dončića, naročito u uvodnim minutama treće dionice, prije nego je on na 6:37 minuta do kraja utakmice zaradio drugu tehničku grešku i tako završio meč sa 26 poena na kontu.

Kanada je u trećoj četvrtini potpuno nadigrala Sloveniju, imala je i po 16 poena prednosti (77:61), a na kraju su u posljednju četvrtinu ušli sa plus devet (80:71).

I posljednji dio igre pripao je Kanadi, prednost je rasla do maksimalnih 17 poena razlike (94:77), a na kraju je završeno rezultatom 100:89.

Osim Luke Dončića (26 poena), poraženom timu istakao se i Klepen Prepelič sa 22 poena.

Kanadu je predvodio Shai Gilgeous-Alexander sa 31 poenom, RJ Barrett je brojao do 24.

Kanada i Srbija u petak igraju prvi polufinalni duel, a istog dana snage će odmjeriti SAD i Njemačka.