Euroliga, 8. kolo
Drama u Španiji: Real nezaustavljiv, zapažen nastup Džanana Muse
Sedam utakmica Eurolige, sedam pobjeda! Ovo je učinak Real Madrida u elitnom razredu evropske košarke.
14.11.2023. u 22:30

Ako računamo i ACB ligu, ta serija iznosi 16 od 16!

Kraljevi su veliku seriju nastavili večeras protiv Valencije u 8. kolu Eurolige slavivši sa 76:73.

Šišmiši su većim dijelom prvog poluvremena imali prednost, koja je u jednom momentu iznosila i plus osam (37:29), ali nisu uspjeli ostvariti pobjedu.

Sredinom treće četvrtine Real je preuzeo vodstvo (56:55) i do kraja ovog perioda igre zadržao je pola koša prednosti (63:62).

U posljednjih deset minuta opet smo gledali dramu, kao u mnogim Realovim utakmicama ove sezone. I ovaj put Kraljevi su imali više koncentracije i sreće, te su ostvarili novi trijumf. Pri rezultatu 72:72 u posljednjoj minuti, Facundo Campazzo je postigao četiri poena i osigurao svome timu novu pobjedu.

Za nešto više od 17 minuta na parketu naš Džanan Musa odigrao je solidnu partiju. Ubacio je 10 poena, uz po tri skoka i isto toliko asistencija.