16. kolo
Džanan Musa najefikasniji u gostujućem trijumfu Real Madrida
Košarkašom Real Madrida savladali su u gostima Granadu u meču 16. kola Endesa Lige rezultatom 82:62, a Kraljeve je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Džanan Musa sa 20 poena.
15.01.2023. u 14:16

Zmaj ja na terenu proveo 22 minute a upisao je i pet skokova i četiri asistencije.

U skromnom prvom poluvremenu oba tima vidjeli smo veliki broj promašaja, a rezultat nakon prve dvije četvrtine glasio je 32:24 u korist Kraljeva.

Granada je dobro otvorila treću četvrtinu i došla do vodstva, ali gosti su se brzo vratili.

Real je u trećoj četvrtini potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom i došao do ubjedljivog trijumfa.

Najefikasniji u redovima Granade bio je nekadašnji bh. reprezentativac Alex Renfore sa 17 poena.

Za Real je ovo bila 13. pobjeda ove sezone u španskom prvenstvu, čime su ostali lideri na tabeli.

Domaćem timu je ovo bio 11. poraz ove sezone te se trenutno nalaze na 14. mjestu.