Džanan Musa sa Realom prvak Španije
AUTOR: Faktor
12.06.2024. u 22:27
Košarkaši Real Madrida vratili su titulu prvaka Španije u Madrid.
Nakon što je Barcelona prošle godine u finalu play-offa bila bolja od Kraljeva, sada je Real u finalnoj seriji deklasirao Murciju sa 3:0 i stigao do 37. naslova prvaka u historiji.
Nakon dvije pobjede pred domaćim navijačima Džanan Musa i društvo su potvrdili dominaciju i na gostovanju. Večeras su slavili sa 84:73.
Domaći su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa dva poena prednosti (19:17). Do odlaska na odmor prednost su povećali na osam poena (40:32).
Real se probudio u trećoj četvrtini, kada je za deset minuta ubacio više nego u prve dvije dionice (34:16) i otišao na dvocifrenu prednost (56:66).
Murcija se nije predavala u posljednjoj četvrtini, ubrzo je prepolovila zaostatak, ali su se Kraljevi uspjeli odbraniti i stići do treće pobjede za novu titulu.
Musa je ponovo bio jedan od najefikasnijih igrača Reala. Ubacio je 18 poena, uz po četiri skoka i asistencije.