B divizija
Juniorke BiH na poluvremenu imale +13, ali ostale bez finala EP
Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez plasmana u finale Evropskog prvenstva B divizije koje se održava u Sofiji.
08.07.2023. u 21:21

Prvi poraz na takmičenju bh. juniorke doživjele su u polufinalnom meču od vršnjakinja iz Luksemburga rezultatom 64:65.

Prvo poluvrijeme pripalo je bh. igračicama koje su na odmor odnijele 13 poena prednosti (37:24). Ipak, košarkašice Luksemburga u drugih 20 minuta zaigrale su mnogo bolje i uspjele rezultat preokrenuti u svoju korist, u konačnici izboriti i finale protiv Hrvatske.

Double-double učinak kod BiH ostvarila je Ana Leko sa 20 poena i 10 skokova, po 12 poena postigle su Ajla Hidić i Milica Mitrović, dok je Jana Guska brojala do 11.

BiH će u susretu za treće mjesto igrati s Grčkom sutra od 18 sati. Eventualna pobjeda promovirala bi košarkašice naše zemlje u elitni rang, odnosno A diviziju.