Kup "Mirza Delibašić"
Košarka se vratila u Sarajevu: Bosna nakon 14 godina osvojila trofej
Košarkaši Bosne osvajači su Kupa "Mirza Delibašić".
17.02.2024. u 18:46

U sjajnoj atmosferi u maloj dvorani Skenderije Studenti su u finalu nadigrali Široki rezultatom 83:73.

Na početku meča su se smjenjivala vodstva, a Bosna je prvu četvrtinu dobila sa tri poena razlike - 22:19.

Druga četvrtina donijela nam je odličnu košarku.

Studenti su nekako uspjeli vratiti vodstvo i na poluvrijeme otići sa poenom prednosti (44:43).

Široki je na otvaranju treće dionice poveo i držao vodstvo većim dijelom četvrtine, ali je Bosna serijom 8:0 došla ponovo do prednosti - 61:56.

Potom su gosti napravili mini-seriju i došli do izjednačenja 61:61. Sa tim rezultatom se ušlo u posljednju četvrtinu.

Na otvaranju posljednje dionice gledali smo iste dešavanja kao i u cijelom toku meča.

Vodstva su se smjenjivala, dolazilo je do izjednačenja...

Na kraju su bili skoncentrisaniji košarkaši Bosne i tako osvojili prvi trofej nakon 14 godina.

Vojin Ilić je ubacio  22, Dontay Caruthers 15, a Milivoje Božović 10 poena za Bosnu.

Kod Širokog su se istakli Zachary Nutall sa 19 i Mateo Čolak sa 13 poena.