Euroliga, 17. kolo
Kraljevi "poludjeli" u četvrtom periodu i pokorili Francusku
Košarkaši Real Madrida ostvarili su novu pobjedu u Euroligi.
28.12.2023. u 22:04

Džanan Musa i društvo su stigli do 16. trijumfa u 17 kola, a večeras su slavili na gostovanju kod Lyon-Villeurbannea - 77:76.

Prvu četvrtinu domaći su dobili sa 19:18. U drugom periodu imali su i devet poena prednosti (37:28), a na odmoru su otišli sa plus šest (39:33).

I nakon poluvremena Lyon je držao sve u svojim rukama. Ponovo su stigli i do devet poena prednosti (48:39) i činilo se da se su gosti iz Madrida na koljena.

Međutim, uslijedila je velika serija Kraljeva (15:0), koji su naprosto "poludjeli" i stigli do "plus 10" (67:57), ali ni tada nije bio kraj drami.

Domaći na 48 sekundi do kraja stižu do izjednačenja (74:74). Ipak, Real je koševima Tavaresa i Campazza osigurao novi trijumf.

Musa je na parketu proveo nešto manje od 25 minuta i za to vrijeme ubacio deset poena, uz po jedan skok i asistenciju.