NBA Play-off
Minnesota razbila Denver i zakazala majstoricu, Garza ubacio osam poena
AUTOR: Faktor
17.05.2024. u 08:04
Bio je to još jedan spektakl u kojem se ovaj put radovao Target Center i nešto manje od 20.000 navijača koji su pratili šestu utakmicu polufinala play-offa Zapadne konferencije NBA lige.
Poslije tri uzastopna poraza Minnesota je savladala Denver, izjednačili u seriji na 3:3 i izborila majstoricu.
Timberwolvesi su razbili aktuelne prvake sa 115:70. To je ujedno najteži poraz Nuggetsa u historiji play-offa.
Od samog početka meča dalo se naslutiti da će ovo biti jedosmjerna ulica, a Denver je nešto jači otpor pružio tek u trećej četvrtini. U posljednjoj dionici gosti su ubacili samo devet poena!
Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Anthony Edwards (27 poena), a pratio ga je Jaden McDaniels (21). Denveru nije pomogao ni Nikola Jokić koji je ubacio 22 poena (devet skokova).
Dobar nastup za Minnesotu imao je i naš Luka Garza. Za nešto manje od osam minuta na parketu ubacio je osam poena, a tome je dodao i dva skoka.
Odlučujuća utakmica, majstorica, na rasporedu je u noći između nedjelje i ponedjeljka.