Japan slavio
Novo veliko iznenađenje na Mundobasketu: Markkanen i družina ispustili plus 18 protiv autsajdera
Novo iznenađenje na Svjetskom košarkaškom prvenstvu koje se igra na Novom Zelandu, u Japanu i Indoneziji.
27.08.2023. u 16:24

VEZANI TEKST - Velika senzacija viđena na Svjetskom košarkaškom prvenstvu

Jedan od domaćina turnira, tim Japana, priredio je veliko iznenađenje i srušio selekciju Finske predvođenu sjajnim Laurijem Markkanenom rezultatom 98:88.

Japan je do pobjede došao zahvaljujući sjajno odigranoj četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 35:15.

Finci su tokom treće četvrtine imali i 18 poena prednosti (71:53), ali Japanci se nisu predavali. Odlučujućih 10 minuta dočekali su sa minusu 10 (73:63).

Za 10 minuta su Japanci zatrpali koš Finske, postigli 35 poena i došli do prvog trijumfa na Mundobasketu, a Finska je drugi put poržena.

Hawkinson je kod Japana postigao 28, Kawamura 25, a po 17 poena dali su Tominaga i Hiejima.

Markkanen je kod Finske ostvario duble-double sa 27 poena i 12 skokova.

U ovoj grupi nalaze se još Njemačka i Australija.