Borba za OI
Poljaci gaze sve pred sobom, novom pobjedom izborili finale
Košarkaška reprezentacija Poljske plasirala se u finale olimpijskog pretkvalifikacionog tunira kojem je od subote domaćin.
18.08.2023. u 19:30

Poljaci su u današnjem polufinalu savladali tim Estonije, koja je prethodno osvojila drugo mjesto u grupi A.

Košarkaši Poljske slavili su rezultatom 93:83, a do finala su stigli bez poraza.

Poljska je uglavnom bila u vodstvu. Prvu četvrtinu Poljaci su dobili 22:18, drugu 19:17 pa su na odmor otišli sa plus šest (41:35).

Imala je Poljska tokom treće četvrtine i 12 poena viška, ali je Estonija uspjela spustiti zaostatak na sedam poena uoči odlučujućih deset minuta (63:56).

Tokom četvrte dionice Estonija se usojela približiti na minus četiri, ali je Poljska dodala gas i stigla do maksimalnih plus 14 (82:68), a Estonija nije smogla snage za povratak.

Poljska u finalu čeka boljeg iz duela Bosne i Hercegovina - Izrael (20.30 sati).

Finale je na rasporedu u nedjelju.

Pobjednik turnira plasirat će se u kvalifikacije za Olimpijske igre koje se održavaju na ljeto narednne godine.