Real Madrid pokorio Atinu, Džanan Musa briljirao kada se lomio rezultat
Košarkaši Real Madrida ostvarili su novu pobjedu u Euroligi.
07.12.2023. u 21:56

U 13. kolu elitnog evropskog klupskog takmičenja Kraljevi su pokorili Atinu.

U derbiju protiv starog rivala Panathinaikosa slavili su sa 90:78.

nakon izjednačenog prvog poluvremena (45:46) u kojem je Real imao maksimalnu prednosti od devet poena (26:35), pitanje pobjednika riješeno je u trećoj dionici.

Gosti su u ovom periodu slavili sa 26:10, te osigurali veliku prednost, koju Zeleni nisu mogli dostići.

No, daleko od toga da je Realu bilo jednostavno. U posljednju četvrtinu ušli su sa 17 poena prednosti (55:72), ali su grci serijom 8:0 stigli na minus devet (63:72). Ipak, Real se potom stabilizovao i uspio utakmicu privesti u svoju korist.

Džanan Musa odigrao je na svom nivou. Za nešto više od 20 minuta na parketu ostvario je dvocifren učinak - ubacio je 14 poena, uz tri asistencije i dva skoka. briljirao je u u trećoj dionici kada se lomio rezultata, a tada je ubacio 11 poena.