Jednosmjerna ulica
Real Madrid savladao Olympiacos za finale Eurolige, Džanan Musa pogađao kada je trebalo
AUTOR: S.Š.
24.05.2024. u 23:17
Olympiacos je imao dva vodstva na početku meča (3:2 i 6:5), a ostatak meča je bio jednosmjerna ulica.
Košarkaši Real Madrida savladali su grčki tim sa 87:76 u drugom polufinalu Final Foura Eurolige kojem je domaćin Berlin. Kraljevi su tako izborili finale, u kojem će braniti naslov protiv još jednog grčkog tima - Panathinaikosa, koji je nešto ranije večeras bio bolji od Fenerbahčea.
Džanan Musa i društvo opravdali su ulogu favorita. Vrlo brzo su stekli dvocifrenu prednost (19:8), a do kraja prve četvrtine prednost je otišla na "plus 18" (28:10).
Na otvaranju druge četvrtine Real je stigao i do 20 poena prednosti (38:18). U finišu druge četvrtine imali su i "plus 25" (54:29).
No, Grci se nisu predavali i serijom 6:0 na otvaranju treće četvrtine najavili su povratak. Real nije imao odgovor u napadu, skoro pet minuta su Španci bili bez koša.
Musa je u 27. minuti, kada je Olympiacos stigao na minus 12 (63:51), pogodio važnu trojku, a potom izborio faul u odbrani. No, ni to nije pomoglo Kraljevima. Musa je u 39. minuti promašio šut za tri, a Peters pogodio za minus 10 (66:56).
A onda je ušao Llull, pogodio "sa parkinga", te donekle donio mir u redove španskog tima.
Ipak, ni tu nije bio kraj. U 34. minuti Grci su stigli do jednocifrenog minusa (76:67), ali nisu imali snage za potpuni povratak i preokret.
Musa je bio najefikasniji u redovima Reala sa 20 poena, uz tri skoka i dvije asistencije.