ABA 2 liga
Sloboda i Sparsi poraženi na gostovanjima kod Heliosa i Splita
Sarajlije su bile bolje u prvoj četvrtini, a ostatak meča pripao je domaćem timu
31.10.2019. u 21:03

Košarkaši Sparsa i Slobode poraženi su u 5. kolu ABA 2 lige.

Tuzlaci su izgubili u Domžalama, gdje je domaći Helios Suns slavio rezultatom 91:73 (22:16, 17:23, 27:12, 25:22).

Domaći igrači vodili su od početka do kraja susreta. Igrači trenera Josipa Pandže pružili su dobar otpor u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 39:39.

Tuzlaci su loše odigrali treću četvrtinu, koju je Helios Suns riješio u svoju korist s 27:12. Velika prednost bila je nedostižna za goste koji su upisali četvrti poraz u dosadašnjem toku prvenstva.

U redovima Helios Sunsa Florveus je ubacio 18, a Konjević i Radovčić po 17 poena. U sastavu Slobode najefikasniji su bili Gregg i Čampara sa po 15 poena, Gegić sa 13, te Janjić sa 11 poena.

Sparsi su izgubili na gostovanju kod Splita - 84:70 (12:14, 27:23, 20:15, 25:18). Sarajlije su bile bolje u prvoj četvrtini, a ostatak meča pripao je domaćem timu. Gabrić sa 19 i Kalajdžić sa 16 poena predvodili su Split do trijumfa, dok je kod Sparsa bolji od ostalih bio Buza sa 17 poena.